Energia dla Seniora

2016-10-20

W najbliższy poniedziałek, 24 października seniorzy z Sosnowca będą mogli dowiedzieć się jak bezpiecznie kupować prąd.

Fot: Wojciech Mateusiak

Spotkanie edukacyjne zostanie przeprowadzone w ramach inicjatywy „Energia dla Seniora”, realizowanej od roku na terenie działania koncernu energetycznego Tauron.

Organizację spotkania o takim profilu powstały w odpowiedzi na potrzeby ryku. Jak informuje Rzecznik Praw Klienta w Tauronie od dłuższego czasu trafia do niego wiele spraw klientów w wieku senioralnym, którzy nieświadomie podpisali umowę o sprzedaż energii i w konsekwencji zmienili sprzedawcę.

 Uwolnienie rynku energii, które samo w sobie jest zjawiskiem pozytywnym dla klientów, niesie ze sobą także pewne pułapki. Szczególnie narażeni są klienci w wieku senioralnym, którzy nieświadomi zmian w sektorze energetycznym, bardzo często popadają ofiarą nieuczciwych sprzedawców. Niestety często zdarza się, że tacy akwizytorzy podają się za przedstawicieli Taurona. Staramy się uchronić naszych klientów przed takimi praktykami. Mamy przekonanie, że edukowanie jest w tym wypadku najskuteczniejszym narzędziem.

 -mówi Tomasz Topola, Rzecznik Praw Klienta, TAURON Polska Energia S. A.

Podstawowym celem warsztatów jest wyposażenie każdego uczestnika w wiedzę w następujących  obszarach:

•             Jak nie dać się oszukać przy podpisywaniu umowy sprzedażowej

•             Jak rozmawiać z handlowcem oferującym nam energię (o co pytać, jakich dokumentów żądać itp.)

•             Jakie są prawa klienta na rynku energii (ten panel prowadzi ekspert – Miejski Rzecznik Konsumentów, UM w Sosnowcu )

•             Co klient musi wiedzieć o rynku energii, aby być jego świadomym uczestnikiem

Spotkanie informacyjne odbędzie się 24.10.2016 (poniedziałek) na auli Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu  Śląskiego (ul. Będzińska 60, Sosnowiec) o godzinie 15:00.  Warsztaty odbędą się w ramach wykładu Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress