Gram i kulturalnie kibicuje (wideo)

2016-10-12

Mecze piłki nożnej są dla wielu osób okazją do aktywnego kibicowania swoje drużynie, niestety na naszych stadionach nie brakuje też pseudokibiców. 

Aby propagować wśród młodzieży pozytywny wizerunek polskiego kibica po raz szósty zorganizowany został Wojewódzki Turniej „Gram i kulturalnie kibicuję”. Inicjatywę od samego początku wspiera będzińska policja.

Popieramy tego typu inicjatywy, jesteśmy tu co roku. Mamy przygotowane ulotki a na nich 7 podstawowych zasad kulturalnego kibicowania. Cieszymy się, że przy takiej pogodzie jak dzisiaj jest przyjechało tyle drużyn. Przyglądamy się młodzieży oraz pouczamy w jaki sposób można kibicować by nie narażać się na konsekwencje prawne.

-komentuje sierż. Tomasz Mogielski z Komendy Powiatowa Policji w Będzinie.

W ramach turnieju poza kulturalnym kibicowaniem uczniowie klas mundurowcy musieli np. wykazać wiedzą na temat ustawy o organizacji imprez masowych oraz umiejętnością udzielenia pierwszej pomocy.

Najważniejsze co powinniśmy zrobić to zapewnić sobie i osobie poszkodowanej bezpieczeństwo, sprawdzić czy osoba jest przytomna i oddycha. Jeśli nie oddycha to jak najszybciej przejść do reanimacji oraz wezwać pogotowie.

-mówi Dominik, uczeń ZSOiT w Wojkowicach

Podczas turnieju na trybunach ramię w ramię swoim drużynom kibicowały ekipy z Sosnowca i Katowic.

Nie ma tam zgrzytów, jest integracja i mam nadzieję, że w przyszłości będzie się to przenosiło na stadiony i ich otoczenie by wreszcie można widowiska sportowe przeżywać tak jakbyśmy sobie tego wszyscy życzyli.

- ocenia Mariusz Zoń z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach

Uczestnicy turnieju „Gram i kulturalnie kibicuje” po raz kolejny pokazali, że kibicować można również z klasa.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress