Jak walczyć ze stresem przedmaturalnym?

2016-10-18

18.10.16 w szkołach CKZiU Technikum nr 4 i 6 odbyły się warsztaty psychologiczne dotyczące stresu przedmaturalnego. Przyszli maturzyści aktywnie włączyli się w zajęcia, które mają im pomóc podczas egzaminu dojrzałości.

Oczekiwania rodziców i otoczenia oraz własne ambicje związane z maturą powodują olbrzymie napięcie, lecz nie zawsze uczniowie dysponują odpowiednią wiedzą, by temu zaradzić-przekazała organizatorka lekcji p. Bożena Fulas. Z czasem nadmierny stres, który odczuwamy w takich sytuacjach wpływa niekorzystnie na funkcjonowanie i obniża wydajność naszej pracy.

Celem zajęć było więc dostarczenie uczestnikom wiedzy oraz narzędzi umożliwiających wykorzystanie swojego potencjału do radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Stres w pozytywnym wydaniu jest zdrowym wyzwaniem, sprawdza naszą odwagę i sprzyja rozwojowi. W negatywnym wydaniu pozbawia energii i może być zabójczy. Chodzi jednak o to, by bez względu na to, czy poziom doświadczanego stresu jest zdrowy czy szkodliwy, żyć spokojnie, mieć dużo energii, umieć się odprężać i sprawować kontrolę nad swoim życiem.

–przekazała p. Monika Ignacak z Uniwersytetu SPWS w Katowicach prowadząca szkolenie.

Informację nadesłała Bożena Fulas z CKZiU w Sosnowcu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress