Kolejny sukces mundurowych z „Baczyna” w Rajdzie Dekielka 2016

2016-10-10

W dniu 7 października 2016 r. na ternie administrowanym przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Będzinie odbył się III Rajd Turystyczny „Rajd Dekielka”. W związku ze 100-leciem Dąbrowy Górniczej tegoroczny rajd został zorganizowany w dębowym mieście. Rajd skierowany jest dla uczniów klas o profilu wojskowym, a jego celem jest popularyzacja czynnego wypoczynku na pięknych terenach Dąbrowy Górniczej oraz integracja środowiska wojskowego i cywilnego.

W tym roku ponownie mundurowi z VII LO im.K.K. Baczyńskiego z Sosnowca wzięli w nim udział. W tym roku wygrała drużyna z klasy 1M pod kryptonimem „TYGRYSKI”. Najlepsi i najsilniejsi okazali się uczniowie: Cencek Kacper 1M oraz Stychno Michał z 2M – wygrali konkurencję przeciąganie sznurówki, II miejsce zajęliśmy w przeciąganiu liny, skład zespołu: Sówka Daniel, Lis Miłosz, Brian Krupa, Cencek Kacper, Bijak Sandra, Bartos Sandra. W klasyfikacji generalnej zajęliśmy I miejsce. Brawo !!! Było fajnie i wesoło :) a na koniec pyszna wojskowa grochówka :)
Podziękowania dla wszystkich uczestników Rajdu :).

Rajd rozpoczął się na dziedzińcu WSB w Dąbrowie Górniczej, następna część imprezy odbyła się na terenie Centrum Sportów Letnich wśród konkurencji znalazły się: pływanie łodzią ratowniczą, wspinanie się na ściance, zajęcia w terenie dookoła szlaku rowerowego aż do Parku Zielona, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, przeciąganie liny i inne.

Rajd cieszy się dużym powodzeniem, jak mówi kpt. Jacek Łukasik, rzecznik prasowy Wojskowej Komendy Uzupełnień w Będzinie, z roku na rok rośnie liczba uczestników rajdu, w pierwszej edycji z przygotowanymi konkurencjami zmierzyła się ponda setka uczniów. W zeszłym roku było ponad 150 osób, a w tym uczestniczyło aż 184 osoby.

W tym roku uczestnicy rajdu dekielka mieli do pokonania blisko 10 km trasę biegnącą wokół Pogorii III, przez tereny należące do Centrum Sportów Letnich i Wodnych. Cała rywalizacja zakończyła się w Muzeum Miejskim „SZTYGARKA”.

Informację nadesłała Anna Szaszkowska, nauczyciel – doradca zawodowy, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Sosnowcu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress