Kradzież, kolizje i jazda po alkoholu

2016-10-05

22-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej został zatrzymany popełnione przestępstwa i wykroczenia. Mężczyzna najpierw ukradł samochód swojego byłego pracodawcy, a następnie będąc pod wpływem alkoholu spowodował trzy kolizje skradzionym mitsubishi.

Dąbrowianin miał w swoim organizmie ponad 2,5 promila. Ponadto zatrzymany 22-latek miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Dyżurny dąbrowskiego garnizonu policji otrzymał zgłoszenie o pojeździe, który na ul. Laski w Dąbrowie Górniczej uderzył w słup telekomunikacyjny i próbuje odjechać z miejsca zdarzenia. Natychmiast na miejsce wysłał patrol. Policjanci znaleźli porzucone auto dostawcze, na którym leżała część złamanego w wyniku kolizji słupa. Posiadając rysopis mężczyzny, który kierował mitsubishi, mundurowi rozpoczęli jego poszukiwania. Wyszło, też wtedy na jaw, że chwilę wcześniej dostawczy canter najechał na zaparkowanego przy ul. Laski seata i mercedesa, również je uszkadzając. Policjanci ustalili właściciela mitsubishi cantera. Okazało się wtedy, że samochód został skradziony z miejsca jego postoju tj. terenu firmy usytuowanej nieopodal miejsca kolizji, a sprawcą może być były pracownik właściciela pojazdu.

-informuje Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej.

Już chwilę później stróże prawa zatrzymali 22-letniego dąbrowianina, który próbował uciec do mieszkania w centrum dąbrowskiej dzielnicy Gołonóg. Okazało się, że zatrzymany za kradzież dostawczego mitsubishi i spowodowanie trzech kolizji drogowych 22-latek, miał w swoim organizmie 2,6 promila alkoholu i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. O dalszym losie dąbrowianina zdecyduje prokurator i sąd.

Źródło:KMP w Dąbrowie Górniczej

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress