Lokal na kulturę – rusza kolejna edycja

2016-10-21

Myślałeś kiedyś o stworzeniu własnego i niepowtarzalnego przedsięwzięcia, ale znalezienie odpowiedniego lokalu w atrakcyjnej cenie sprawiało Ci niemałe trudności? Nic straconego. Zgłoś swój pomysł do drugiej edycji sosnowieckiego konkursu „Lokal na kulturę” i wygraj możliwość prowadzenia Twoje wymarzone działalności kulturalnej.

Przyjmowanie ofert na drugą edycję konkursu „Lokal na kulturę” rozpocznie się w poniedziałek, 24 października. Te osoby, których pomysł spodobają się najbardziej otrzymają możliwość wynajmu lokali należących do Sosnowca w atrakcyjnej cenie.

Do tegorocznej edycji konkursu wytypowano siedem lokali – trzy z nich startowały w poprzedniej edycji, a cztery są zupełnie nowe.

W tym roku mamy cztery nowe lokale. Z poprzedniej edycji do konkursy trafiły trzy, a dwóm z nich znacznie obniżyliśmy stawkę najmu. Koszty, jakie będzie musiał ponieść nowy najemca, są zdecydowanie niższe niż na rynku komercyjnym. Liczymy na to, że dzięki temu konkursowi powstaną w mieście nowe i interesujące lokale, które wzbogacą ofertę kulturalną i artystyczną Sosnowca.

– podkreśla prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński.

O wyborze zwycięzców zadecyduje specjalnie powołana komisja konkursowa, która dokona analizy. W pierwszej edycji konkursu swojego najemcę znalazł lokal przy ulicy Ordonówny.

Działa tam prężnie Otwarta! Pracownia Artystyczna. O!PA to przestrzeń „stawania się rzeczy”, stworzona z myślą o dzieciach i dorosłych, w której w kameralnej i przyjaznej atmosferze można do woli eksperymentować ze sztuką. Pracownia jest otwarta dla każdego, kto chce rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności, próbować nowych twórczych aktywności, tworzyć.

-informuje magistrat.

Oferty można składać osobiście lub pocztą do 18 listopada 2016 w Wydziale Rozwoju i Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Sosnowcu, ul. Małachowskiego 3, pokój 33.

Aby zobaczyć wszystkie lokale wystarczy kliknąć TUTAJ.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress