Mecz tolerancji

2016-10-05

Dnia 05 października 2016r., na boisku przy Stadionie Ludowym ul. Kresowa 1 o godzinie 11.00, odbędzie się Mecz Tolerancji, w którym wezmą udział uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater , IV Liceum Ogólnokształcącego im. St. Staszica ,VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Korczaka ,sosnowieccy samorządowcy oraz zawodnicy klubu Zagłębie Sosnowiec.

Mecz organizowany jest w ramach międzynarodowego projektu Citipart, który Licea realizują wraz z Urzędem Miasta Sosnowiec oraz instytucjami europejskimi promującymi wartości takie jak: solidarność, tolerancja i pokój z 5 różnych państw- Polski, Francji, Niemiec, Austrii i Chorwacji od września ubiegłego roku.

W drugim półroczu 2016 roku uczniowie skupiają się na promocji tolerancji i różnych jej przejawów. Liderem tej części jest II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater. W ramach projektu, uczniowie zorganizowali happening z sondą uliczną wśród mieszkańców, przygotują debatę poświęconą tolerancji, nagrają Film o Tolerancji oraz zorganizują mecz piłkarski na stadionie Zagłębia Sosnowiec, z udziałem mieszanych drużyn składających się z uczniów 3 szkół zaangażowanych w projekt, przedstawicieli sosnowieckiego samorządu i zawodników Klubu Zagłębie Sosnowiec. Mecz Tolerancji został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego.

Zapraszamy na mecz i prosimy o wsparcie w kibicowaniu zawodnikom, w duchu wartości TOLERANCJI.

Informację nadesłała Iwona Milcarz-nauczyciel matematyki II LO im.E.Plater.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress