Mieszkańcy Sosnowca zadecydują jak wydać 7 mln złotych

2016-10-06

Pod koniec przyszłego tygodnia ruszy głosowanie w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego w Sosnowcu. W tym roku mieszkańcy miasta wspólnie zadecydują na jakie projekty wydane zostanie aż 7 milionów złotych.

Głosowanie potrwa od 14 do 24 października. Wybór z pewnością nie będzie łatwy ponieważ do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego zakwalifikowało się ponad 130 projektów.

Zostały one zgłoszone w  17 Lokalnych Strefach Konsultacyjnych: Milowice, Pogoń, Stary Sosnowiec, Środula, Sielec-Kukułek-Andersa, Centrum, Zagórze Północ, Zagórze Południe, Klimontów – Dańdówka, Kalinowa, Bobrek-Niwka, Modrzejów – Jęzor – Bór, Kazimierz Górniczy, Porąbka, Juliusz, Ostrowy Górnicze, Maczki – Kolonia Cieśle. Ponadto utworzono strefę Edukacja oraz Edukacja Przedszkola. Najwięcej projektów – 20 – zgłoszono w strefie Zagórze Południe.

- komentuje UM w Sosnowcu.

Wśród zgłoszonych projektów podobnie jak w latach ubiegłych nie brakuje pomysłów na ciekawe realizacje. Jedną z nich jest z pewnością „Tajemniczy Lasek” związany z rewitalizacją terenów zielonych w obrębie ul. J.Kossaka, W.Stwosza i Norwida na Środuli, Bulwar Czarnej Przemszy.

To kolejna odsłona Budżetu Obywatelskiego w naszym mieście. Razem z mieszkańcami, wsłuchując się w ich opinie, staramy się stworzyć jak najbardziej przejrzyste zasady podziału środków. Zachęcam do liczne udziału w głosowaniu. To od mieszkańców zależy co w pierwszej kolejności zostanie wyremontowane czy zrewitalizowane.

– podkreśla prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Uprawnieni do głosowania są wszyscy mieszkańcy Sosnowca, niezależnie od wieku.

W tegorocznej edycji karta do głosowania będzie większego formatu – A3, i tylko taki format będzie obowiązujący. Na karcie, zgodnie z życzeniem mieszkańców, umieszczone zostaną wszystkie projekty, niezależnie od strefy.

– tłumaczy Piotr Pluta z Wydziału Rozwoju i Promocji Miasta UM w Sosnowcu.

Ponadto mieszkańcy Sosnowca, którzy chcą wziąć udział w głosowaniu, a nie są w mieście zameldowani, mogą taki fakt zgłosić poprzez wypełnienie specjalnego formularza (kliknij tutaj, aby pobrać) i przesłanie go na adres obywatelski@um.sosnowiec.pl do 10 października. Osoby zameldowane w Sosnowcu nie muszą wypełniać takiego wniosku.

Więcej informacji, w tym pełna lista projektów na stronie www.obywatelski.sosnowiec.pl

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress