Pijany kierowca spowodował groźny wypadek

2016-10-11

Dwie osoby w szpitalu, w tym jedna w stanie ciężkim, to bilans wypadku do jakiego doszło dzisiaj nad ranem w centrum Dąbrowie Górniczej. Sprawcą wypadku był pijany 30-latek.

Fot: KMP w Dąbrowie Górniczej

Mający w swoim organizmie 1,5 promila alkoholu mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i z uderzył w elewację budynków.

Do zdarzenia doszło wczesnym rankiem około godz. 4.15 na ul. Jana III Sobieskiego w Dąbrowie Górniczej. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 30-latek kierujący osobowym audi a3, jadąc w kierunku centrum miasta za łukiem drogi stracił panowanie nad pojazdem, a następnie zjechał na chodnik, gdzie uderzył w ścianę budynku niszcząc elewacje kilku placówek handlowych. W wyniku zderzenia poważnych obrażeń wielonarządowych doznała 23-letnia kobieta podróżująca osobówką. Dąbrowianka została przetransportowana do Centrum Urazowego w Sosnowcu. Do dąbrowskiego szpitala z ogólnymi potłuczeniami trafił również 30-letni kierujący pojazdem.

-wyjaśnia KMP w Dąbrowie Górniczej.

To właśnie w szpitalu wyszło na jaw, że sprawca wypadku był kompletnie pijany. Funkcjonariusze z dąbrowskiej komendy zabezpieczają już nagrania z monitoringu oraz przesłuchują świadków celem wyjaśnienia okoliczności

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress