Pracownik okradał firmę

2016-10-17

25-letni magazynier od około roku okradał firmę, w której pracował wynosząc z niej towary o wysokiej wartości. Następnie skradzione przedmioty złodziej sprzedawał na popularnym serwisie aukcyjnym. 

To własnie dzięki aukcjom internetowym udało się zatrzymać mężczyznę. Jak informuje policja wartość kradzionych przedmiotów w niektórych przypadkach przekraczała ponad 2 tysiące złotych.

Będzinianin od dwóch lat zatrudniony był jako magazynier w hurtowni zajmującej się sprzedażą akcesoriów myśliwskich oraz militariów. Mężczyzna wpadł jednak na pomysł jak „dorobić ” sobie do pensji pracownika fizycznego. Od około roku niepostrzeżenie wynosił z miejsca pracy różne cenne przedmioty. Jego łupem padły między innymi lornetki czy noże. Amator cudzej własności szczególnie gustował w najdroższym sprzęcie, którego cena wynosiła w niektórych przypadkach ponad 2 tysiące złotych. Złodzieja zgubiła najprawdopodobniej zbytnia pewność siebie, gdyż skradzione przedmioty proponował potem do sprzedaży na popularnym internetowym portalu aukcyjnym. Wartą ponad 2,5 tysiąca lornetkę zauważył właśnie na jednej z aukcji właściciel hurtowni. Jak się okazało drogi sprzęt był jednym z wielu zaginionych przedmiotów, które ujawniła dokonana w magazynie inwentaryzacja.

- informują policjanci.

Przeprowadzone przez policjantów w miejscu zamieszkania będzinianina przeszukanie pozwoliło odzyskać kolejne lornetki oraz wiele innych cennych przedmiotów.

Mężczyzna przyznał się już do trwających od roku kradzieży i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Jego dalszym losem zajmie się teraz prokurator i sąd. Grozi mu 5 lat więzienia.

-czytamy w policyjnym komunikacie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress