Ruszył proces policjanta oskarżonego o zabójstwo żony

2016-10-10

Przed Sądem Okręgowym w Katowicach ruszył dziś proces Marka G. byłego policjanta Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu oskarżonego o zabójstwo żony.

Proces ma charakter poszlakowy, ponieważ ciała zamordowanej kobiety nigdy nie odnaleziono. Były policjant nie przyznaje się do winy ani do stawianych mu zarzutów.

Przypomnijmy, że Marek G. jest oskarżony o zabójstwo swoje żony Anny G., do którego zdaniem śledczych doszło 7 lipca 2012 roku w Czeladzi. O winie oskarżonego świadczy skrupulatnie zebrany materiał dowodowy.

Sprawa ma charakter poszlakowy. Do chwili obecnej nie odnaleziono ciała pokrzywdzonej. Zebrane w sposób skrupulatny dowody, zdaniem prokuratury wskazują na to, iż Anna G. została pozbawiona życia przez męża, który następnie zgłosił jej zaginięcie.

-wyjaśnia Marta Zawada -Dybek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Katowicach.

Na były funkcjonariuszu sosnowieckiej komendy ciążą również inne zarzuty. Prokuratura oskarża go o usiłowanie został oskarżony również o przestępstwa związane z przekroczeniem uprawnień, poprzez sprawdzanie w policyjnych  rejestrach, bez podstawy prawnej, danych dot. osób trzecich.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress