Seniorzy rozpoczynają nowy rok akademicki (wideo)

2016-10-11

Będzińscy seniorzy rozpoczęli nowy rok akademicki. Podczas uroczystości po raz kolejny zabrzmiała tradycyjna pieść studencka „Gaudeamus”.

Mam nadzieję, że ta magiczna liczba 660 uczestników Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku to jest taka liczba, która w przyszłym roku się powiększy. Mam nadzieję, że już niebawem będzie Państwa 1000 osób.

-mówił ze sceny Rafał Adamczyk, wiceprezydent Będzina.

Podczas inauguracji nowo zapisani studenci otrzymali z rąk wiceprezydenta Będzina Rafała Adamczyka indeksy i legitymacje. Następnie na scenie zaprezentował się Teatr Młodych Seniorów.

Dzisiaj mieliśmy przyjemność doświadczyć niesamowitej sprawy, takiej artystycznej mocno. Była to dawka tego co nasi studenci robią przez cały rok, otóż  obejrzeliśmy dziś spektakl, który wydawał się być bajką, a okazało się to niesamowitą historią.

- wyjaśnia Magdalena Szulc, koordynator Będzińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Będziński Uniwersytet Trzeciego Wieku działa już od ponad trzech lat, inicjatywa skierowana do seniorów cieszy się wśród nich dużym uznaniem.

Trzeba powiedzieć, że czas jest spędzany bardzo miło na zajęciach, wykładowcy są bardzo dobrzy, zaciekawienie ze strony studentów jest bardzo duże.

-ocenia Albin Dziuk, student BUTW

Jest tak fajnie, że się nie chce odejść. Ja jestem od samego początku jak tylko uniwersytet zaczął istnieć i tak jestem cały czas.

- komentuje Barbara Rutkowska-Trzcionka, przewodnicząca rady Studenckiej BUTW.

Tak pozytywnych i zaangażowanych studentów Będzinowi z pewnością mógłby pozazdrościć niejeden uniwersytet.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress