Targi ExpoWelding 2016 (wideo)

2016-10-20

We wtorek w hali targowej Expo Silesia ruszyła 5. jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Spawalniczych ExpoWELDING 2016.

Jako organizatorów cieszy nas fakt, że na naszym małym jubileuszu pokazało się blisko 170 firm, reprezentujących ponad 250 marek. 

- mówi Wojciech Rabsztyn z Expo Silesia.

Uczestnicy targów oprócz możliwości zapoznania się ofertą prezentowaną przez czołowych producentów z branży spawalniczej mogli liczyć na inne atrakcje. Jedną z nich było stanowisko firmy OnyxCar.

Jesteśmy takim miłym urozmaiceniem, bo wiadomo nie samym spawalnictwem człowiek żyje, chociaż takie samochody po części też wykorzystują taką technologię jaką możemy tutaj zobaczyć, przy chociażby budowie tych aut. 

- wyjaśnia Bartłomiej Mijal z OnyxCar.

„Perełką” tegorocznych targów było „Starcie Szlifierzy” organizowane przez firmę 3M.

Jest to już kolejna edycja, trzecia w tym roku, którą organizujemy tym razem podczas targów. Poprzednie dwie edycje w Gdańsku i Warszawie organizowaliśmy wspólnie z Politechniką Gdańską i Politechniką Warszawską. Chcemy połączyć tą naukę i wiedzę z produktami 3 M. Podczas każdej edycji wyłaniamy zwycięzców, którzy spotkają się na ogólnopolskim finale. 

-tłumaczy Michał Niedbalski, dyrektor dywizji Materiałów Ściernych w firmie 3M.

Podczas zawodów uczestnicy musieli wykazać się odpowiednią wiedzą, zręcznością, refleksem, zaradnością oraz prawdziwym instynktem. Ambasadorką „Starcia Szlifierzy” jest Justyna Welding Girl Lenc, spawaczka i autorka bloga www. spawaczka.pl

Jestem twarzą wszystkich eliminacji Starcia Szlifierzy, które są nowością w Polsce. Pierwszy raz szlifierzy zostali tak docenieni i mogą między sobą rywalizować.

-mówi Justyna Lenc, spawaczka, blogerka.

Nazwisko najlepszego szlifierza poznamy w lutym. Zwycięzca zostanie wyłoniony podczas finałowego starcia we Wrocławiu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress