Udana inauguracja siatkarek

2016-10-18

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza pokonał Developres SkyRes Rzeszów w trzech setach w poniedziałkowym meczu 1. kolejki ORLEN Ligi.

Fot: Dariusz Nowak

W wyjściowym składzie dąbrowianek znalazło się pięć nowych zawodniczek – Helena Horka, Regan Scott, Izabela Lemańczyk, Dominika Sobolska i Yael Castiglione. To właśnie nasza argentyńska rozgrywająca rozpoczęła mecz – i to jak efektownie, od asa serwisowego! Początek premierowej partii był wyrównany (4-4, 8-8). Przy stanie 13-12 Horka najpierw zapunktowała ze skrzydła, a następnie Czeszka sprawiła rywalkom sporo problemów zagrywką. Kolejny punkt dołożyła Castiglione, dzięki czemu nasza przewaga wzrosła do czterech „oczek”. Taką przewagę udało się dowieźć do końca.

Drugi set również rozpoczął się od asa – ale w wykonaniu Ewy Śliwińskiej, dzięki której rzeszowianki zdobyły kolejne dwa punkty. Serię przerwała Horka atakiem z prawego skrzydła, a na zagrywkę weszła Castiglione, która popisała się kolejnymi dwoma asami. Piąty punkt z rzędu zdobyła Kaliszuk, która chwilę później zdobyła punkt zagrywką. Ten element gry był bardzo mocną stroną dąbrowskiego zespołu. Po asie Castiglione, MKS ponownie uzyskał czteropunktową przewagę (16-12). Podobnie jak w pierwszym secie – dowiózł ją do końca.

Trzecia partia meczu była najbardziej wyrównana. Rzeszowianki prowadziły już 15-11, jednak dąbrowianki – dowodzone przez Castiglione, ruszyły w pościg, który zakończył się po myśli zespołu, mimo że przyjezdne miały już trzy piłki setowe. Do wyrównania doprowadziła Horka atakiem ze skrzydła, a mecz zakończyła Adela Helić, która zaatakowała w aut.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – Developres SkyRes Rzeszów 3-0 (25-21, 25-21, 26-24)

MKS: Horka, Scott, Ganszczyk, Kaliszuk, Sobolska, Castiglione, Lemańczyk (libero) oraz Paszek, Dziękiewicz.

Developres: Kamenova, Hawryła, Kaczmar, Helić, Mróz, Kaczorowska, Borek (libero) oraz Śliwińska, Szczygieł, Flakus, Żabińska.

Źródło: UM w Będzinie

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress