Uroczyste pasowanie na ucznia w Zespole Szkół nr 1 w Sosnowcu

2016-10-12

Przyjęcie nowych uczniów do szkolnej społeczności to bardzo ważne wydarzenie dla każdego ucznia , rodziców i całego grona pedagogicznego. 11 października w Zespole Szkół nr 1, w skład którego wchodzi Sportowa Szkoła Podstawowa nr 17 i Gimnazjum nr 17, odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do szkolnej społeczności, musieli się przedstawić i zaprezentować to, czego się już w szkole zdążyli nauczyć.

Uroczystość była bardzo wzruszająca, ponieważ wspólnie występowali najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Ukoronowaniem wydarzenia było ślubowanie i pasowanie na ucznia. Każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy dyplom i szkolną legitymację.

Po zakończeniu oficjalnej części akademii wszyscy dumnie pozowali do pamiątkowych zdjęć. Zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców pierwszoklasistów ze szkoły podstawowej, natomiast gimnazjaliści wybrali się na ognisko integracyjne , przygotowane przez rodziców i uczniów klasy drugiej gimnazjum.

Informację nadesłała Iwona Bartczak z Zespołu Szkół nr 1 w Sosnowcu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress