W Sosnowcu wyremontują przejścia podziemne

2016-10-05

Niektóre przejścia podziemne w Sosnowcu od dawna proszą się o porządny remont. Jednym z takich przejść jest to znajdujące się w rejonie ulic Gabriela Narutowicza i Szkolnej (w pobliżu ścianki wspinaczkowej Poziom 450), na szczęście już wkrótce ma się to zmienić.

Fot: Maciej Łydek/UM Sosnowiec

W ciągu najbliższych kilku dni ruszą prace mające na celu wyremontowanie tego miejsca. Przejście zostanie wyposażone w platformy, które pozwolą skorzystać z przejścia osobom niepełnosprawnym.

W początkowej fazie prac przejście nie będzie wyłączone z użytkowania. Później będzie to konieczne, a wtedy wyznaczone zostanie tymczasowe przejście przez jezdnię i torowisko.

– mówi Rafał Łysy, rzecznik prasowy UM w Sosnowcu.

Jak zapewniają władze miasta zdobiące przejście mozaiki zostaną zachowane.

Wielu mieszkańców pyta czy znajdujące się w przejściu podziemnym mozaiki autorstwa Tadeusza Drążkiewicza, sosnowieckiego artysty, zostaną zachowane. Chcemy wszystkich uspokoić i zapewnić, że pamiętamy o tym historycznym elemencie. Pozostaną one na swoim miejscu i zostanie odnowiony.

– wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

W trakcie remontu zamontowane zostaną kamery monitoringu, które zabezpieczą przejście przed ewentualnymi zniszczeniami. Dodatkowo w ramach prac zostaną przebudowane zatoki autobusowe znajdujące się po obu stronach przejścia podziemnego. Termin zakończenia, wycenionych na 1,1 mln zł prac, planowany jest na połowę przyszłego roku.

Jak informuje magistrat to jedyne przejście, które w najbliższych miesiącach zostanie wyremontowane.

Do końca przyszłego roku zmodernizowane, objęte nadzorem kamer miejskiego monitoringu i dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach, zostaną przejścia: 3 Maja/Parkowa/CWK (przy „Ślimaku”), ul. 3 Maja-Narutowicza (przy „Okrąglaku), 3 Maja (letnia pływalnia „Sielec”) oraz ul. Piłsudskiego-Jastrzębia (przy Egzotarium) oraz Piłsudskiego-Grabowa.

-informuje UM w Sosnowcu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress