Zdewastowal samochód na oczach policjantów

2016-10-05

Policjanci z Komisariatu Policji II w Sosnowcu na gorącym uczynku złapali wandala niszczącego samochód, wszystko dlatego, że mężczyzna „upatrzone” przez siebie auto dewastował na raty.

Fot: KMP w Sosnowcu

Zgłoszenie o zdewastowanym mieniu policjanci otrzymali po tym gdy na jednej z ulic osiedla w centrum miasta doszło do zniszczenia samochodu marki Ford.

Ekipa z policjantem dochodzeniówki i technikiem kryminalistyki pojechała na miejsce zdarzenia, gdzie zastali właściciela Forda. W samochodzie wybita była przednia szyba. Kiedy dokonano już oględzin, wykonano zdjęcia, policjanci wraz z pokrzywdzonym wsiedli do radiowozu, żeby spisać protokół zawiadomienia o przestępstwie. Wtedy do zniszczonego Forda podszedł mężczyzna i na oczach funkcjonariuszy wybił jeszcze jego boczną szybę. Został natychmiast zatrzymany.

-czytamy w policyjnym komunikacie

Wandalem okazał się 36-letni mieszkaniec Sosnowca, mężczyzna jest doskonale znany policjantom ponieważ w przeszłości był wielokrotnie karany za zniszczenia mienia. Wartość szkód w zniszczonym Fordzie została wyceniona na blisko 5000 złotych. Sprawca może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress