45 mln na rozbudowę sosnowieckiego Szpitala Miejskiego (wideo)

2016-11-09

Już za 18 miesięcy w Sosnowcu powstanie nowoczesny, trzykondygnacyjny pawilon bloku operacyjnego. Umowa na rozbudowę sosnowieckiego szpitala miejskiego została podpisana we wtorek.

Na pierwszym piętrze budynku powstanie bardzo nowoczesny blok operacyjny na sześć samodzielnych stanowisk.

Z każdej sali będzie mógł być przesyłany obraz online z pola operacyjnego,  będziemy mogli to rejestrować, będzie to służyło szkoleniu naszego personelu medycznego, ale również mamy nadzieję na współpracę z ośrodkami wiodącymi.

-podkreśla Artur Nowak, prezes zarządu Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego Sp. zo.o.

W pawilonie znajdzie się ponad to odział intensywnej opieki medycznej. Decyzja o uruchomieniu OIOMU związana jest ze znaczmy deficytem tego typu świadczeń na rynku ochrony zdrowia.

To będzie duży oddział na 12 łóżek, który w pełni zaspokoi potrzeby mieszkańców. To znacznie skróci drogę w stanach intensywnej opieki dla całego regionu. Dzisiaj tych pacjentów musimy przekazywać do innych szpitali.

- wyjaśnia prezes szpitala.

Budową pawilonu zajmie się warszawska firma Warbud, która od kilku lat kilku lat jest wiodącą firmą realizującą inwestycje medyczne. Całość inwestycji zostanie zrealizowana z środków Miasta Sosnowca, będącego właścicielem szpitala.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress