Diamentowy jubileusz Muzeum Zagłębia w Będzinie

2016-11-28

Muzeum Zagłębia w Będzinie obchodzi w tym roku swoje 60 urodziny. W minioną niedziele w Pałacu Mieroszewskich odbyła się uroczysta gala z okazji diamentowego jubileuszu będzińskiej instytucji.

60 lat naprawdę ciężkiej pracy i ogromnej tradycji. Było wielu pracowników na przestrzeni tych 60 lat, wielu muzealników, dla których ogromy ukłon i wielkie podziękowanie bowiem to oni od samego początku tworzyli naszą instytucję i oni wpłynęli na wizerunek tej instytucji w tej chwili.

-komentuje Wioletta Mikuła, dyrektor Muzeum Zagłębia w Będzinie.

Muzeum Zagłębia w Będzinie oraz wchodzące w jego skład obiekty są powodem do dumy dla każdego będzinianka.

Myślę, że mieszkańcy Będzina zawsze mają w sercu Zamek i Pałac Mieroszewskich, zawsze się nimi chwalą czy to na terenie naszego kraju, czy jeżdżąc zagranicę.

- mówi Rafał Adamczyk, wiceprezydent Będzina.

Podczas uroczystości zebrani goście mogli usłyszeć o tym jak powstawało będzińskie muzeum. Jubileusz stał się również okazją do nagrodzenia mecenasów, wieloletnich pracowników oraz przyjaciół instytucji.

Punktem kulminacyjnym niedzielnego wieczoru  był występ Beaty Mańkowskiej oraz Mariana Chroboka.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości na ręce dyrektor Muzeum zebrani goście złożyli najserdeczniejsze życzenia. My temu wyjątkowemu sześćdziesięciolatkowi życzymy kolejnych lat tak prężnej działalność pielęgnującej historię naszego miasta.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress