Fundacja Godne Życie zaprasza dzieci na bezpłatne zajęcia

2016-11-30

Pierwszy tydzień grudnia w Fundacji Godne Życie z Dąbrowy Górniczej to mnóstwo interesujących propozycji dla dzieci i młodzieży. Zdobienie bombek, wykonywanie ozdób choinkowych z masy solnej, nauka przygotowywania pysznych ciasteczek oraz warsztaty jazdy na deskorolce czekają. Wstęp wolny.

1 grudnia 2016 w Akademii Wyobraźni Dziecięcej przy ul. Gwardii Ludowej 107 w Dąbrowie Górniczej odbędą się interesujące zajęcia. O godzinie 16:00 Fundacja zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 6-18 lat na wyjątkowe warsztaty zdobienia bombek ze styropianu Podczas spotkania przepiękne ozdoby świąteczne. Każdy uczestnik będzie mógł zabrać wytwór rąk własnych ze sobą do domu i gdy nadejdzie ten magiczny czas ozdobić nim świąteczne drzewko. Spotkanie odbywa się w ramach cyklu otwartych spotkań „Czwartkowe Warsztaty Kreatywności”. Warsztaty otwierają kreatywne przygotowania do świąt. Za tydzień 8 grudnia goście Fundacji Godne Życie wykonywać będą łańcuchy choinkowe z makaronu.

Również 1 grudnia o godz. 16:00 ciekawe zajęcia oferuje inna placówka Fundacji Godne Życie: Dziecięca Fabryka Kreatywności usytuowana w centrum miasta przy ul. Królowej Jadwigi 8. W każdy czwartek świetlica zaprasza na „Słodki podwieczorek”. Podczas zajęć dzieci i młodzież uczą się przygotowywać proste i efektowne słodkości. W najbliższy czwartek będą to ciasteczka biszkoptowe z serkiem mascarpone. Wstęp na pyszne spotkanie jest wolny.

2 grudnia w piątek o godzinie 16:00 Fundacja Godne Życie i Stowarzyszenie Sportowe Extreme Live For Ride zapraszają na warsztaty jazdy na deskorolce. Zajęcia odbędą się w Sali gimnastycznej Akademii Wyobraźni Dziecięcej w Gołonogu. Uczestnicy proszeni są o założenie wygodnego sportowego ubrania i obuwia.

W poniedziałek, 5 grudnia o godzinie 16:00 na „Przedświąteczne spotkanie z rękodziełem” zaprasza świetlica z centrum. W Dziecięcej Fabryce Kreatywności wykonywane będą ozdoby i świeczniki z masy solnej. 8 grudnia 2016 o godzinie 16:00 w Akademii Wyobraźni Dziecięcej odbędą się również bezpłatne, otwarte zajęcia Karate.

Podczas wydarzeń, będzie można dokonać zapisu dziecka do Akademii Wyobraźni Dziecięcej i Dziecięcej Fabryki Kreatywności na kolejne zajęcia. Udział we wszystkich oferowanych w świetlicy atrakcjach jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.
Projekt finansowany ze środków Gminy Dąbrowa Górnicza, Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach w ramach dotacji z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej.

Informację nadesłała Marta Bukowska, Pełnomocnik Zarządu Fundacji Godne Życie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress