ICE – skrót, który może uratować życie

2016-11-08

ICE czyli In Case of Emergency – oznacza „w nagłym wypadku”. Ten międzynarodowy skrót powinien znać i używać każdy z nas ponieważ informuje on o tym, do kogo powinni zadzwonić ratujący osobę poszkodowaną w nagłym wypadku.

Najczęściej skrót ICE wpisuje się bezpośrednio do telefonu komórkowego, zdarza się również, że widnieje on oddzielnej kartce, którą nosimy przy sobie.

Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, jaki znajduje się przy osobie podczas wypadku drogowego lub nagłego zasłabnięcia. ICE pozwala na błyskawiczne odnalezienie właściwej osoby z książki kontaktów telefonu zawierającej przeważnie kilkaset numerów. Dzięki temu służby ratunkowe, Policja i Straż Pożarna mogą szybko powiadomić najbliższych poszkodowanego i uzyskać ważne informacje o nim, niezbędne do ratowania jego życia i zdrowia.

-informuje dąbrowska policja.

Skrótem ICE możemy opatrzyć w swoim telefonie kilka numerów. Aby odszukanie ich nie stanowiło dla ratowników problemu powinniśmy je oznaczać kolejno: ICE1, ICE2, ICE3 – Imię + nazwisko + telefon. Pomysł ten jest łatwy w realizacji i nic nie kosztuje, a może okazać się bardzo użyteczny.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress