MKS w Lidze Mistrzyń

2016-11-24

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza wygrał w rewanżowym spotkaniu z Agel Prostejov 3:1 i zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzyń.

Pierwszy set sobotniego meczu to gonitwa w wykonaniu MKSu. Na początku spotkania przyjezdne odskoczyły na kilka punktów przewagi(3:7). Dąbrowianki doprowadziły do remisu 9:9, ale za chwilę znowu musiały gonić wynik (10:13). Tuż przed drugą przerwą na tablicy wyników widniał wynik 14:14. Przerwa niekorzystnie podziałała na naszą drużynę bo czeski zespół ponownie prowadził trzema punktami(16:19). Rywalki jednak długo nie cieszyły się z prowadzenia, MKS zdobył cztery punkty z rzędu i po raz pierwszy prowadził w meczu(19:20). Zdeprymowane zawodniczki Agela zaczęły popełniać coraz więcej błędów i przewaga naszego zespołu rosła. Seta zakończyła atakiem ze skrzydła Tamara Kaliszuk i było 25:19 w pierwszym secie.

Druga partia od samego początku toczyła się punkt za punkt. Na pierwszą przerwę techniczną czeszki schodziły z jednym punktem przewagi(7:8) i do połowy tej partii utrzymywały 1-2 oczka przewagi(14:16). Po autowym ataku ze skrzydła czeskiej zawodniczki i zdobyciu punktu z przechodzącej piłki przez Kamilę Ganszczyk, MKS objął prowadzenie 19:18, ale nie trwało ono zbyt długo, zawodniczki Agelu zdobyły cztery punkty z rzędu(19:23). As serwisowy Paszek przywrócił nadzieje na odwrócenie losów meczu(21:23), ale seta wygrały przyjezdne 23:25

W kolejnej partii oba zespoły na przemian zamieniały się na prowadzeniu, żadnej z drużyn nie udało się przez dłuższy czas utrzymać wypracowanej przewagi. Aż do momentu kiedy na zagrywkę weszła Castinglione, do tego parę punktów zdobytych z gry blokiem i na drugą przerwę schodziliśmy prowadząc 16:10. Nasze dziewczyny stopniowo powiększały przewagę(19:11) wydawało się, że spokojnie wygrają seta, ale wtedy pięć kolejnych punktów zdobyły Czeszki (23:18). Ostatecznie dąbrowianki utrzymały przewagę i wygrały seta 25:19. Stało się jasne, że zagrają w fazie grupowej Ligi Mistrzyń.

Kiedy było wiadomo, że główny cel został osiągnięty, MKS czwartą partię zagrał bardziej na luzie. Trener Serramalera dokonał roszad w składzie – na boisku pojawiły się Marta Ciesiulewicz- przyjmująca i druga rozgrywająca – Weiss. Zmiany nie wpłynęły na jakość gry, dąbrowianki cały czas kontrolowały wydarzenia w tym secie(17:14). Czwartego seta MKS wygrał na przewagi 26:24 i cały mecz 3:1

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – Agel Prostejov 3:1 (25:19;23:25;25:19;26:24)

Źródło: UM w Dąbrowie Górniczej

Autor: Martyna