Nowe miejsca pracy w Sosnowcu

2016-11-28

W Sosnowiecko-Dąbrowskiej Podstrefie Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A. rozpocznie działalność firma Sapa Polska, włoski producent elementów wnętrz pojazdów samochodowych z tworzyw sztucznych. To świetna informacja dla osób poszukujących pracy.

W związku z inwestycją o wartości ponad 40 mln zł Sapa stworzy w Sosnowcu przy ul. Mikołajczyka 70 nowych miejsc pracy.

W sumie siedem nowych projektów inwestycyjnych, o wartości ponad 320 mln złotych i związanych z utworzeniem 235 nowych miejsc pracy, będzie realizowanych w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (KSSE) na podstawie udzielonych w minionych tygodniach zezwoleń.

-wyjaśnia sosnowiecki magistrat.

Najnowszymi inwestorami KSSE SA poza firmą Sapa Polska w Sosnowcu zostały firmy Nifco Korea Poland i MCS w Żorach, konsorcjum CH Estate VII oraz YS Poland Autoparts w Zabrzu, Eaton Automotive Systems w Bielsku-Białej, Pureko w Myszkowie oraz Ekop-Energia w Jastrzębiu Zdroju.

Cieszy nas, że liczne grono naszych inwestorów decyduje się na rozszerzenie skali działalności i realizację kolejnych swoich projektów inwestycyjnych. Przedsiębiorcy wykorzystują szanse, które stwarzają im dogodne warunki do rozwoju biznesu zapewniane przez naszą strefę, i wsparcie naszych specjalistów.

– mówi Piotr Wojaczek, prezes KSSE SA.

Łącznie od początku 2016 roku Katowicka SSE S.A. pozyskała 24 inwestorów, udzielając 22 nowych zezwoleń.

Łączna wartość inwestycji deklarowanych, przez planujących realizację nowych projektów inwestycyjnych przedsiębiorców, przekracza kwotę 1,6 miliarda złotych. Dzięki nim powstanie blisko 1400 nowych miejsc pracy. Do końca roku oczekiwane jest rozstrzygnięcie sześciu ogłoszonych już przetargów i rokowań dotyczących udzielenia zezwolenia na działalność w KSSE.

-dodaje UM w Sosnowcu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress