Ponad 2 miliony złotych na nowoczesny sprzęt dla MZUK-u

2016-11-23

Sosnowiec przeznaczył rekordową kwotę 2,3 mln złotych na nowoczesny sprzęt dla Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych. To największe fundusze jakie przedsiębiorstwo otrzymało w swojej historii.

Fot: UM w Sosnowcu

Każdego dnia Miejski Zakład Usług Komunlanych dba o bieżące utrzymaniem dróg i ulic na terenie miasta oraz utrzymaniem terenów zielonych w mieście – parków i skwerów. Aby móc realizować takie zadania MZUK musi wykorzystywać specjalistyczny sprzęt, niestety wykorzystywane dotychczas przez przedsiębiorstwo maszyny były przestarzałe.

Miało to negatywny wpływ na jakość i ilość wykonywanych przez nas prac. W tym roku dzięki władzom miasta otrzymaliśmy rekordowy zastrzyk finansowych. W sumie na sprzęt, maszyny i środki transportu przeznaczyliśmy 2,3 mln zł.

- podkreśla Grzegorz Barczyk, dyrektor Miejskiego Zakładu Usług Komunalnych.

Największe fundusze, bo aż 600 tys. zł  miasto przeznaczyło na zakup nowoczesnego remontera drogowego firmy Strassmayr, który posłuży do szybkich i kompleksowych napraw ubytków w drogach.

Wśród zakupionych jednostek sprzętowych jest również ciągnik rolniczny z osprzętem zimowym. Dzięki tym inwestycjom wchodzimy w najbliższy sezon zimowego utrzymania dróg wzmocnieni o nową maszynę, niezastąpioną zwłaszcza przy utrzymaniu dróg osiedlowych.

– dodaje dyrektor MZUK-u.

Jak zapowiada sosnowiecki magistrat zakup nowoczesnego sprzętu to dopiero początek inwestycji w MZUK-u.

W przyszłym roku planujemy budowę zaplecza socjalnego dla pracowników działu robót drogowych na terenie bazy MZUK-u. Ponadto będziemy kontynuować inwestycje na terenie schroniska, polegające na adaptacji garaży na potrzeby schroniska. Planowane nakłady wyniosą blisko 1,5 mln. zł.

– zapewnia prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress