Roztańczony II Powiatowy Dzień Seniora

2016-11-17

Taneczna muzyka, kolorowe światła i wyśmienita zabawa. Słysząc takie określenia mamy na myśli jedno – udaną imprezę. I tak właśnie jest. Ale nie była to zwykła impreza – tak swoje święto obchodzili zamieszkujący Powiat Będziński Seniorzy.


W poniedziałek 14 listopada w budynku II Liceum Ogólnokształcącego w Będzinie im. Stanisława Wyspiańskiego odbył się II Powiatowy Dzień Seniora. W ten sposób obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Seniora. W zorganizowaniu wydarzenia Powiatowi Będzińskiemu pomogli nauczyciele i młodzież będzińskiego Wyspiana. Pięknie udekorowana sala to z kolei zasługa Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury.

Uroczyste otwarcie zabawy zaplanowano na 15:45. Licznie zgromadzonych Seniorów w imieniu Władz Powiatu przywitał Starosta Będziński Arkadiusz Watoła. W ciepłych słowach zwrócił się on do gości, a następnie wręczył kwiaty trzem wspaniałym Paniom, szczególnie aktywnie działającym na rzecz środowiska Seniorów, zarówno w skali lokalnej, jak i ogólnopolskiej. Były to Teresa Jaskuła – Prezes Stowarzyszenia Aktywny Wojkowicki Senior, reprezentatntka Pani Małgorzaty Łozińskiej – Kierownika Działu Dziennego Domu Pomocy Społecznej oraz gość specjalny naszej zabawy – Wirginia Szmyt, czyli popularna DJ Wika. W Powiatowym Dniu Seniora udział wzięło też wielu innych gości, jak np. przestawicielki zagłębiowskich parlamentarzystów – Posła na Sejm RP Waldemara Andzel czy Senatora RP Arkadiusza Grabowskiego, które odczytały skierowane do Seniorów listy i życzenia.

To właśnie wspomniana wcześniej DJ Wika odpowiadała za świetną zabawę i znakomite humory podczas II Powiatowego Dnia Seniora. Najstarsza w Polsce DJ-ka nieustannie serwowała gościom taneczną muzykę, która nie pozwalała nikomu podpierać ścian. Płynące z głośników przeboje podrywały do tańca zarówno starszych, jak i uczestnicząca w dyskotece młodzież z II LO. Istne międzypokoleniowe porozumienie bez słów! Sama DJ Wika oprócz świetnej muzyki zaprezentowała zgromadzonym godną naśladowania postawę, że aktywnym można być w każdym wieku. Ona jest tego najlepszym przykładem.

Wśród innych atrakcji wspomnieć należy o warsztatach tanecznych, występie wokalno-instrumentalnym Stowarzyszenia Aktywny Wojkowicki Senior oraz o oczekującym na wszystkich gości słodkim poczęstunku, który przybyłym serwowali uczniowie Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego. Aby wczorajsza impreza nie pozostała jednak tylko dobrą zabawą, Powiat Będziński propagował w jej trakcie ważne dla osób starszych akcje. Dostępne było stoisko Karty AS – Aktywnego Seniora, czyli Programu otwierającego przed Seniorami nowe, ogromne możliwości. Drugą, dopiero ruszającą w Powiecie akcją jest Koperta Życia. Istotę jej działania wszystkim zgromadzonym wyjaśnił Naczelnik Wydziału Zarządzania Bezpieczeństwem Publicznym Jarosław Burzawa. Każdy zainteresowany mógł pobrać Kopertę Życia, zaś ci, którzy nie otrzymali jej w czasie imprezy, mogą się po nią zgłosić do Starostwa Powiatowego w Będzinie przy ul. Sączewskiego 6.

Tekst i zdjęcia: Paulina Nobis

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress