Seria napadów w Dąbrowie Górniczej (wideo)

2016-11-23

W ciągu ostatnich pięciu dni w Dąbrowie Górniczej doszło do serii napadów z bronią w ręku. Mężczyźni podejrzani w tej sprawie zostali już zatrzymani.

Fot: KMP w Dąbrowie Górniczej

Odpowiedzialni za napady dąbrowianie przy użyciu repliki pistoletu napadli na parę studentów, dwa sklepy spożywcze i agencję ubezpieczeniową, gdzie ich łupem padły pieniądze.

Pierwszy z napadów miał miejsce w ubiegły czwartek, około 12.00 na jednym z dąbrowskich osiedli, gdzie zamaskowany kominiarką sprawca, przy użyciu przedmiotu przypominającego broń palną sterroryzował pracownika agencji ubezpieczeniowej, a następnie dokonał kradzieży gotówki. Do kolejnych napadów doszło w minioną niedzielę. Najpierw po południu około godz. 18.00 na dąbrowskim osiedlu Łęknice, działając w ten sam sposób sprawcy doprowadzili do stanu bezbronności personel sklepiku osiedlowego, skąd zabrali dwie butelki wódki i pieniądze z kasy. Około godz. 22.00, również w niedzielę na ul. Tysiąclecia mężczyźni grożąc użyciem broni zabrali smartfony parze studentów.

-informuje KMP w Dąbrowie Górniczej.

Ostatni napad miał miejsce 21 listopada około południa, zamaskowani grożąc użyciem pistoletu zażądali wówczas pieniędzy w sklepiku ogólnospożywczym na ul. Kasprzaka w Dąbrowie Górniczej.

Dąbrowianie zostali spłoszeni przez personel i salwowali się ucieczką. Chwilę później mężczyźni nieopodal tego sklepu wpadli w ręce kryminalnych. Jak się okazało, zatrzymani w wieku 33 i 34 lat posiadali przy sobie zrabowane telefony oraz pistolet pneumatyczny, wyglądający jak broń palna.

- dodają policjanci.

Zatrzymanym dąbrowianom za serię rozbojów grozi do 12 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress