Szkolny wolontariat doceniony

2016-11-29

Szkolny wolontariat doceniony. Techniczne Zakłady Naukowe na podium z II miejscem, wyróżnienie dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej! Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a wszyscy zostali uhonorowani gromkimi brawami.

„Wolonariat – podaj dalej” to konkurs dla Szkolnych Kół Caritas organizowany przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej. W minioną sobotę, podczas I Andrzejkowego Balu Wolontariusza na Gali w sosnowieckim Dor Janie spotkało się ponad 400 wolontariuszy i sympatyków pomagania. Nagrodzone zostały najaktywniejsze szkolne koła wolontariatu. Wśród zwycięzców znalazło się Szkolne Koło Caritas w TZN założone zostało w ubiegłym roku szkolnym. A przyznana nagroda to uznanie dla wszystkich uczniów oraz pedagogów, którzy włączali się w każdą organizowaną przez Caritas akcję.
Gratulacje nagrodzonym złożyli Marcin Bazylak, I Zastępca Prezydenta Dąbrowy Górniczej oraz ks. biskup ordynariusz Grzegorz Kaszak.

W trakcie Gali Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak podziękował wszystkim i podkreślił, jak ważna jest praca wolontariuszy wlewających nadzieję w serca potrzebujących. Poza świetną zabawą i wyróżnieniem najlepszych, uczestnicy balu zebrali środki, które będą wsparciem organizowanej przed świętami Wigilii dla ubogich, samotnych i bezdomnych.

Źródło: UM w Dąbrowie Górniczej

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress