To koniec nielegalnej rozlewni alkoholu w Sosnowcu

2016-11-23

W jednym z opuszczonych budynków w Sosnowcu 38-letni mieszkaniec miasta stworzył nielegalną rozlewnię alkoholu. Amatorską linie produkcyjną zlikwidowali sosnowieccy policjanci wraz z funkcjonariuszami Służby Celnej.

Fot: KMP w Sosnowcu

Produkując lewy alkohol 38-latek uzdatniał skażony spirytus, a następnie rozlewał go do plastikowych butelek.

W opuszczonym budynku niedziałającej już firmy 38-letni mieszkaniec Sosnowca, przy użyciu znanych sobie metod, uzdatniał środkami chemicznymi skażony spirytus przemysłowy, a po poddaniu go filtracji, która w tym przypadku dokonywana była w plastikowych wazonach stosowanych zwyczajowo na cmentarzach, rozlewał go do butelek plastikowych.

- informuje KMP w Sosnowcu.

Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celnej w nielegalnej rozlewni zabezpieczyli łącznie ponad 2100 litrów spirytusu, z czego 770 litrów stanowił już odkażony, przygotowany do sprzedaży wyrób.

Zabezpieczony towar trafił do magazynu Izby Celnej w Katowicach, a o losie” przedsiębiorcy” zadecyduje teraz sąd. Za jego przestępczy proceder może mu grozić do 3 lat więzienia oraz kara grzywny, która w tym przypadku może być bardzo dotkliwa, bowiem, jak wynika ze wstępnych obliczeń, swoim działaniem naraził on Skarb Państwa na uszczuplenie należności podatkowej w wysokości ponad 112 tysięcy złotych.

-przekazuje KMP w Sosnowcu.

Jak podkreślają policjanci należy pamiętać, że alkohol wyprodukowany przez pseudosprzedawców może być niezwykle niebezpieczny dla zdrowia i życia.

O tym czy taki spirytus może spowodować śmiertelne zatrucie czy też nie, decyduje znajomość zasad jego uzdatniania i odpowiednia pieczołowitość podczas jego dokonywania. Trudno to jednak założyć, jeśli choć raz zobaczy się w jakich warunkach prowadzona jest jego produkcja.

-dodaje KMP w Sosnowcu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress