Wieczór z poezją Czesława Gałużnego w towarzystwie Ancora Imparo

2016-11-16

Prezydent Miasta Będzina Łukasz Komoniewski zaprasza wszystkich miłośników poezji i muzyki do Pałacu Mieroszewskich 18 listopada o godzinie 17:00 na wieczór z poezją Czesława Gałużnego „Jestem” w oprawie muzycznej zespołu Ancora Imparo pod kierunkiem Małgorzaty Kostki.

Zespół działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Sławkowie, skąd wyjeżdża na częste koncerty i nagrania m.in. do Telewizji Katowice czy Radia Katowice. Repertuar Ancora Imparo stanowią kompozycje Małgorzaty Kostki do wierszy jej ulubionych poetów.

Zespół jest laureatem m.in. nagrody Telewizji Katowice na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Poetyckiej w Bytomiu, trzeciego miejsca na Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, trzeciego miejsca na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Turystycznej w Lublińcu.

Obecny skład zespołu:
Iwona Kołodziejczyk-Pilarz – śpiew i prowadzenie
Alicja Kolesińska – śpiew
Magdalena Zięba – śpiew
Martyna Jakubowska – klarnet
Mateusz Tokarz – obój i instrumenty perkusyjne
Małgorzata Kostka – instrument klawiszowy i śpiew
W ramach wieczoru poetyckiego każdy z gości będzie mógł zapoznać się z wystawą prac artysty pt. „Listy z miasta B. Malarstwo, rysunek, rzeźba – Czesław Gałużny”, eksponowaną w Pałacu Mieroszewskich do 21 listopada 2016 r.

Źródło: UM w Będzinie

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress