„Wysyp” pijanych kieroców

2016-11-18

W ciągu zaledwie jednego dnia w Dąbrowie Górniczej zatrzymano trzech kompletnie pijanych kierowców. Osób wsiadających po alkoholu do samochodu wciąż nie brakuje, pytanie tylko czy tacy kierowcy są świadomi zagrożenia jakie stanowią dla innych uczestników ruchu drogowego?

Do zatrzymań pijanych kierowców doszło wczoraj. Pierwszym z amatorów jazdy na podwójnym gazie był 58-latek.

Najpierw rano o godz. 10.00 na ul. Aleja Zagłębia Dąbrowskiego wpadł 58-latek, kierujący daewoo. Dąbrowianin w swoim organizmie posiadał niemal promil alkoholu. Już wieczorem około godz. 19.00 na ul. Parkowej policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy kierującego oplem zafira. Siedzący za kierownicą 43-letni mężczyzna posiadał prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

- przekazuje asp. szt.  Mariusz Miszczyk, oficer prasowy KMP  w Dąbrowie Górniczej.

Do ostatniego zatrzymania doszło przed północą około godz. 23.05. ten kierowca to niechlubny rekordzista „pijackiego” czwartku.

W rejonie miejskiej plaży przy Pogorii na ul. Malinowe Górki został zatrzymany do kontroli drogowej 32-letni mieszkaniec powiatu będzińskiego, który kierował osobowym bmw. Szybko na jaw wyszło, że mężczyzna jest nietrzeźwy i posiada w swoim organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

- dodaje oficer prasowy KMP w Dąbrowie Górniczej.

Zatrzymanym za jazdę z promilami oprócz utraty prawa jazdy i grzywny grozi do 2 lat więzienia.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress