Złodziej silników zatrzymany

2016-11-09

36-letni mieszkaniec Będzina ukradł z jednej posesji na terenie Grodźca 6 silników elektrycznych wartych 12 tysięcy złotych. Amator cudzej własności został już zatrzymany.

Łupem rabusia padły także inne metalowe przedmioty, które znalazł na cudzej posesji. Za kradzież grozi mu teraz 5 lat więzienia.

Swój przestępczy proceder 36-latek rozpoczął z początkiem września bieżącego roku. Na obiekt swojej „działalności” wybrał jedną z prywatnych posesji na terenie będzińskiej dzielnicy Grodziec. W trakcie kilku wizyt, do których dochodziło o różnych porach dnia, jego łupem padły wszelkie przedmiot przedstawiające jakąkolwiek wartość. Kradzieże rozpoczął od silników elektrycznych, których przywłaszczył sobie łącznie 6 sztuk. Po silnikach kolej przyszła na inne metalowe przedmioty takie jak linki, rury czy kątowniki, które można było szybko spieniężyć na punkcie skupu złomu.

-informuje KPP w Będzinie.

Złodziej trafił w ręce policji dzięki świadkowi, który zauważył podejrzaną osobę ciągnąca wózek ze złomem i niezwłocznie powiadomił o tym policję.

Zatrzymany przez policjantów od razu przyznał się do wszystkich kradzieży, złożył też wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Dalszym losem złodzieja zajmie się teraz sąd i prokurator. Grozi mu 5 lat więzienia.

-przekazuje KPP w Będzinie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress