„Strachy” – wyjątkowa książka o Będzinie

2016-12-02

Z miłości do Będzina powstała wyjątkowa książka. To „Strachy” Lidii Stefek. Autorka opowiedziała nam o tym co zainspirowało ją do napisania powieści.

Zapragnęłam na swój własny, autorski sposób wypromować moje miasto, mój Będzin ponieważ uważam, że nasze miasto ma bardzo duży potencjał. Kolejną przesłanką są moje zainteresowania historią. Interesuje się historią II wojny światowej, w szczególności zgłębiam biografie psychologiczne nazistów oraz ich rodzin żeby na podstawie tego wywnioskować dlaczego zdarzył się holokaust.

- wyjaśnia Lidia Stefek, autorka powieści „Strachy”.

Ostatnią z przesłanek, która skłoniła autorkę do napisania książki była sfera duchowa.

Chciałam ludziom wierzącym jak i tym mniej wierzącym opowiedzieć o tym, że Bóg, że Biblia stawia pewne warunki, stawia pewne przesłania dla ludzi i dla ich stosunku do Narodu Wybranego. 

- dodaje autorka.

Wydawcą „Strachów” autorstwa Lidii Stefek jest wydawnictwo internetowe e-bookowo.pl

Jest to historia bardzo intymna, bo ja jako wydawca patrzę na to także od strony komercyjnej i mogę powiedzieć z pełną świadomością, że jest to także romans. Historia miłosna tu opisana nie jest może tak bardzo spektakularna, ale jest bardzo intymna, romantyczna, a przy tym napisana w taki bardzo stonowany sposób.

-wyjaśnia Katarzyna Krzan, wydawnictwo e-bookowo.pl.

Opisana historia mówi o wielkiej przyjaźni, porusza temat pojednania i wybaczania. Jak mówią pierwsi czytelnicy tą pozycję czyta się jednym tchem.

Fajnie się czyta książki o swoim mieście, kiedy w głowie można podróżować sobie tymi ulicami, w przypadku ”Strachów” nawet cofnąć się w czasie bo opisy Będzina wojennego i przedwojennego są na prawdę bardzo kolorowe w tej książce. 

- komentuje Marta Paśnik, mieszkanka Będzina, Bajoszycie

Powieść „Strachy” jest jak podróż po uliczkach Będzina, w którą warto się wybrać. Nie zwlekajcie i sięgnijcie po książkę, która w nietuzinkowy sposób promuje nasze miasto.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress