Barbórka w Czeladzi

2016-12-01

W tym roku obchody górniczego święta rozpoczną się już w piątek, 2 grudnia o godzinie 11.30 mszą świętą w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej na Piaskach. 

4 grudnia o godzinie 7.30 odbędzie się kolejna msza we wspomnianym powyżej kościele. Następnie, od godziny 8.30 czeladzka górnicza orkiestra dęta koncertować będzie na ulicach miasta. Kolejna msza święta w intencji górników rozpocznie się o godz. 11.15 w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

O godzinie 15.00 występem czeladzkiej orkiestry górniczej rozpocznie się uroczystość na Placu im. Victora Viannay’a na Piaskach. O godzinie 16.00 zaprezentuje się Kabaretowa Grupa Biesiadna. Natomiast o 17.00 sceną zawładnie kabaretowy duet Joanna Bartel i Krzysztof Hanke. Całość zwieńczy Multivisual Show zaplanowany na godzinę 18.00.
Wszystkich byłych i obecnych górników oraz mieszkańców miasta zapraszmy do wspólnego świętowania z górniczą bracią.

AKTUALIZACJA: godz 14.00

W związku z tragedią w kopalni „Rudna” w Polkowicach Burmistrz Miasta Czeladź, Zbigniew Szaleniec podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez zaplanowanych z okazji Barbórki. Odbędą się msze święte: 2 grudnia o godzinie 11.30 i 4 grudnia o godzinie 7.30 w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej na Piaskach oraz 4 grudnia o godzinie 11.15 w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

- poinformowało UM w Czeladzi.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress