Chemik pokazał siłę

2016-12-08

Siatkarki z Dąbrowy przegrały w trzech szybkich setach z mistrzem Polski, Chemikiem Police.

Fot: Dariusz Nowak/ UM w Dąbrowie Górniczej

Zawodniczki MKS-u zapewne na długo zapamiętają środowe spotkanie z policzankami. Mistrz Polski zaprezentował wysoki, siatkarski poziom, do którego nie były wstanie dostosować się dąbrowianki. Przyjezdne były lepsze od naszej drużyny w każdym elemencie gry. Zawodniczki z Polic rozstrzygnęły pojedynek w trzech szybkich setach. Dwie pierwsze partie Chemik wygrał różnicą 12 punktów (13:25). Pod względem wyniku i samej gry trzeci set wyglądał nieco lepiej w wykonaniu MKS-u (17:25). Dzięki wygranej w Dąbrowie Górniczej, Chemik pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w Orlen Lidze.

Zawodniczką meczu została zawodniczka Chemika Police – Stefana Veljković.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza – Chemik Police 0:3 (13:25;13:25;17:25)

MKS: Horka, Scott, Dziękiewicz, Paszek, Ganszczyk, Castiglione oraz Lemańczyk (libero), Kaliszuk, Weiß, Miros

Chemik: Bednarek-Kasza, Smarzek, Veljković, Wołosz, Jagieło, Zaroślińska oraz Krzos (libero), Blagojević

Źródło: UM w Dąbrowie Górniczej

Autor: Martyna