Dobry start Zuzy

2016-12-14

Podczas ostatnio rozegranego Pucharu Europy do lat 17 w niemieckiej miejscowości Eislingen rewelacyjnie zaprezentowała się Zuzanna Cieślar. Zawodniczka Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego Sosnowiec zajęła bardzo dobre 6 miejsca.

W fazie grupowej Polka wygrała wszystkie swoje walki. Równie dobrze 17-latce poszło w fazie pucharowej.

Polka w stawce 209 zawodniczek fazę grupową przeszła jak burza, wygrywając wszystkie swoje walki i z walki o fazę 128 została zwolniona. Następnie w walkach pucharowych odprawiła z kwitkiem najpierw Włoszkę, następnie Amerykankę i kolejno Rosjankę a walce o najlepszą ósemkę turnieju kolejną Włoszkę. Dopiero w ćwierćfinale znalazła się lepsza zawodniczka od Zuzy. Była nią Niemka (zwyciężczyni turnieju), która wygrała zaledwie dwoma trafieniami.

- mówił Dawid Adamowski, trener szablistów ZKSz.

Młoda szermierka z Sosnowca była najlepszą Polską zawodniczką i zdobyła wśród rodaczek najwyższe miejsce.

Zuzanna uplasowała się najwyżej z całej reprezentacji Polski. Kolejną z Polek okazała się jej młodsza siostra Julia, która po wygraniu wszystkich walk w swojej grupie niestety nie zachowała tyle zimnej krwi co bardziej doświadczona Zuza i zakończyła zmagania na 39 miejscu. Najlepiej z sosnowiczan zaprezentował się Piotr Sosulski zajmując 66 miejscew stawce 213 zawodników.

- relacjonował Dawid Adamowski, trener szablistów ZKSz.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress