Dwa lata prezydentury Arkadiusza Chęcińskiego

2016-12-08

Arkadiusz Chęciński podsumował swoją prezydenturę. Podczas spotkania z dziennikarzami mogliśmy usłyszeć o projektach zrealizowanych w mieście przez ostatnie dwa lata.

W spotkaniu będącym podsumowaniem prezydentury Arkadiusza Chęcińskiego uczestniczyli wiceprezydenci miasta oraz radni koalicji Wspólnie dla Sosnowca.

Będę wyrazicielem wszystkich obecnych tutaj jeśli powiem, że ocena powinna być dość jednoznacznie pozytywna. Te zaprezentowane osiągnięcia być może wydaja się w niektórych wymiarach zbyt małe, ale to są istotne rzeczy odczuwalne przede wszystkim przez mieszkańców a to powinno być w centrum uwagi zarówno prezydenta jak i całej rady miasta.

- ocenia Wilhelm Zych, przewodniczący Rady Miejskiej w Sosnowcu.

Na półmetku swojej kadencji prezydent Sosnowca nie mówił wyłącznie o sukcesach. Arkadiusz Chęciński wspomniał również swoje porażki.

Z tych takich rzeczy, których można dotknąć to modernizacja Zamku Sieleckiego gdzie niestety inwestor nie wywiązał się z terminów i musieliśmy rozwiązać umowę i dzisiaj już jest to projekt, który musi zostać zrealizowany za środki własne a nie  środki europejskiej. Są tez takie drobne rzeczy jak „Tereny za 1 zł”, gdzie z powodów związanych z polskim prawem nie udało nam się  pozyskać żadnego inwestora bo nie ma on gwarancji ze w przyszłości będzie on mógł ten teren wykupić. 

- mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Choć ostatnie dwa lata były dla sosnowca prężnym okresem to władze miasta oraz radni wiedzą, że wciąż mają wiele do zrobienia.

Zmorą nie tylko dla Sosnowca ale i większości miast są ulice i place zabaw ponieważ z tego tytułu mieszkańcy niejednokrotnie cierpią i narzekają w tym zakresie odnotować należy znaczący postęp, ale nie jest on na tyle znaczący aby można było stwierdzić, ze wszystko jest ok.

- komentuje Wilhelm Zych.

Ja myślę, ze największym recenzentem tego co się wydarzyło będą mieszkańcy, to oni powinni nam podpowiadać co w naszym mieście się zmienia czy idziemy w dobrym kierunku, cały czas musimy na pewno trzymać rękę na pulsie żeby to nasze miasto się pięknie zmieniało. 

- tłumaczy Katarzyna Kidawa-Kałka, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Sosnowcu.

Prezydent nie chciał jeszcze zdradzać nam szczegół dotyczących przyszłym planów. Zostaną one zaprezentowane na najbliższe sesji Rady Miasta.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress