Dzień Rodziny w Klubie Młodych Zdobywców

2016-12-16

Było rodzinnie, twórczo i świątecznie. Tak można opisać tegoroczny Dzień Rodziny w Klubie Młodych Zdobywców przygotowany przez wychowawców i wolontariuszy Polskiego Towarzystwa Kulturalnego.

9 grudnia świetlica V Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Górniczej zamieniła się w gwarne miejsce spotkań, warsztatów artystycznych i gier. Dzieci mogły wraz z rodzicami wziąć udział w zajęciach plastycznych, tworząc przeróżne ozdoby świąteczne czy też oddać się rozrywce – intelektualnej przy grach logicznych lub sprawnościowej przy hokeju stołowym i speed stacks. Mogły również wypróbować swoje zdolności manualne w kąciku majsterkowicza. Pomocą służyli wychowawcy i wolontariusze prowadzący poszczególne stoiska.

Chętnie odwiedzane były one także przez zaproszonych gości: Magdalenę Mike, zastępcę naczelnika wydziału organizacji pozarządowych i aktywności obywatelskiej, Annę Ornat, dyrektor V Liceum Ogólnokształcącego oraz członków zarządu Polskiego Towarzystwa Kulturalnego. Na wszystkich uczestników czekał również poczęstunek w postaci domowych ciast przygotowanych przez wolontariuszy.

Dodatkową atrakcją tegorocznej zabawy był konkurs rodzinny polegający na stworzeniu najdłuższego łańcucha choinkowego na czas. W rywalizacji, której towarzyszyły wielkie emocje, wzięły udział cztery drużyny składające się z kilkunastu osób. Stworzyły one gigantycznie długie kolorowe łańcuchy, które zawisły potem na własnoręcznie wykonanej wcześniej choince.

Prawdziwą furorę jednak zrobił długo oczekiwany przez wszystkich gość z Laponii. Dzieci w tym roku zamiast piosenki, przedstawiły Mikołajowi angielską zabawę świąteczną, w której chętnie sam wziął udział. Każdy Młody Zdobywca otrzymał świąteczny upominek, którym były nie tylko słodkości, ale i świąteczny kubek, który długo przypominać będzie ten miły wieczór.

Klub Młodych Zdobywców jest prowadzony przy wsparciu środków budżetowych Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej oraz środków 1% podatku dochodowego przekazanego na rzecz Polskiego Towarzystwa Kulturalnego.

Źródło: UM w Dąbrowie Górniczej.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress