Inauguracja rundy rewanżowej. MKS zagra ze Skrą

2016-12-29

PGE Skra Bełchatów będzie ostatnim rywalem naszego zespołu w 2016 roku. Do będzińsko-bełchatowskiej konfrontacji dojdzie w piątek, 30 grudnia (godz. 19.00) w Sosnowcu. Z poprzedniego starcia zwycięsko wyszli siatkarze z województwa łódzkiego.

Bełchatowianie w PlusLidze radzą sobie bardzo dobrze, zajmując drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 35 punktów (12 zwycięstw, 3 porażki). Żółto-czarni mają o dwa „oczka” mniej od ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i o dwa więcej od Asseco Resovii Rzeszów. W poprzedniej serii spotkań Skra wygrała na wyjeździe z Effectorem Kielce 3:0.

Drużyna Phillippe’a Blaina, jak na razie bez powodzenia, reprezentuje nasz kraj w zmaganiach Ligi Mistrzów. Udział w elitarnej Champions League bełchatowianie rozpoczęli od sensacyjnej porażki w Rumunii z SCM Un. Craiova 1:3, a w tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia ulegli w Łodzi włoskiej Modenie 1:3. Po dwóch kolejkach Skra zamyka stawkę zespołów rywalizujących w grupie D, z zerowym stanem konta.

Zespół z Hali Energia dysponuje bardzo mocną kadrą, w której znajdują się m.in. byli i obecni reprezentanci Polski, w osobach choćby Mariusza Wlazłego, Michała Winiarskiego, Bartosza Kurka, czy Karola Kłosa.

TERMINARZ 16. KOLEJKI PLUSLIGI – KLIKNIJ TUTAJ
Kadra PGE Skry Bełchatów:

Rozgrywający: Nicolás Uriarte (Argentyna), Marcin Janusz
Atakujący: Mariusz Wlazły, Bartosz Kurek
Środkowi: Srećko Lisinac (Serbia), Karol Kłos, Jurij Gladyr (Ukraina), Mariusz Marcyniak
Przyjmujący: Michał Winiarski, Artur Szalpuk, Bartosz Bednorz, Nikolay Penchev (Bułgaria)
Libero: Kacper Piechocki, Robert Milczarek (były siatkarz MKS-u)
Trenerzy: Philippe Blain (Francja), Krzysztof Stelmach

TABELA PLUSLIGI – KLIKNIJ TUTAJ
Podopieczni Stelio DeRocco po raz ostatni gościli w Bełchatowie 5 października, uznając wyższość pretendenta do mistrzowskiego tytułu, przegrywając z nim w trzech setach. W międzyczasie będzinianie zainkasowali 19 punktów, co wywindowało ich na dziesiątą pozycję w tabeli. Z dotychczasowych piętnastu gier nasi siatkarze wygrali sześć. Przed Świętami Bożego Narodzenia MKS pokonał Espadon Szczecin 3:0 oraz uległ, w zaległym spotkaniu 4. kolejki, Cerradowi Czarnym Radom 0:3.

Analiza porównawcza:
Najlepszy punktujący: Rafael Araujo (227 punktów) – Mariusz Wlazły (185 punktów)
Najlepszy atakujący: Rafael Araujo (196 punktów) – Mariusz Wlazły (162 punkty)
Najlepszy blokujący: Artur Ratajczak (33 bloki) – Srećko Lisinac (24 bloki)
Najlepszy serwujący: Rafael Araujo (14 asów) – Srećko Lisinac (19 asów)
MVP: Rafael Araujo i Marcin Waliński (po 2 statuetki) – Mariusz Wlazły, Artur Szalpuk, Srećko Lisinac, Nicolás Uriarte, Kacper Piechocki (po 2 statuetki)

Mecz poprowadzą Sławomir Gołąbek i Waldemar Kobienia. Komisarzem spotkania będzie, był przyjmujący naszego zespołu, Bartłomiej Soroka.

Podczas meczu zostanie przeprowadzona zbiórka środków finansowych na rzecz 7-letniej Natalii Gajdy, u której w 2012 roku zdiagnozowano chorobę neurologiczną, tzw. Zespół Retta, objawiającą się upośledzeniem umysłowym, niepełnosprawnością ruchową oraz zatrzymaniem rozwoju mowy. – Koszty rehabilitacji są bardzo wysokie (ponad 1500 zł miesięcznie), znacznie przekraczają nasze możliwości finansowe. Raz lub dwa razy do roku jeździmy z Natalią na turnusy rehabilitacyjne. Koszt jednego to kolejne 4500-5000 – tłumaczył Rafał Gajda, tata Natalii.

Internetowa sprzedaż biletów na to spotkanie została zakończona. Wejściówki, w ograniczonej ilości, będzie można nabyć w dniu meczu, w kasie sosnowieckiej hali (od godz. 18.00).

Źródło: UM w Będzinie

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress