Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek zyskał dużego partnera (wideo)

2016-12-13

To koniec problemów finansowych Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. W ubiegłym roku przeglądowi, mogącemu pochwalić się ponad 20-letnią tradycją, groziła likwidacja. Dziś przyszłość festiwalu jest pewna, ponieważ zyskał on partnera strategicznego.

Partnerem strategicznym została Polska Spółka Gazownictwa. Jak podkreślał Jarosław Wróbel prezes PSG w całej branży naftowo-gazowo- górniczej bardzo istotne jest przywiązanie do tradycji.

Skojarzenie z kolędami i pastorałkami jest przede wszystkim dlatego, że sięgamy do korzeni i tradycji. Na dzień dzisiejszy to jest ponad 160 lat gazownictwa na ziemiach polskich, a cóż bardziej jak nie kolędy i pastorałki kojarzą się z polską tradycją.

- mówi Jarosław Wróbel, prezes Polskiej Spółki Gazownictwa.

Nawiązanie tak ważnej współpracy jest szansą na rozwijanie festiwalu.

Cieszę się, że będzie możliwość dalszego rozwoju tego festiwalu, jest to festiwal w którym udział bierze bardzo duża liczba uczestników. To jest ewenement na całą Polskę.

- ocenia bp Grzegorz Kaszak, ordynariusz diecezji sosnowieckiej.

Polska Spółka Gazownictwa liczy na owocną współpracę, jest więc spora szansa na kontynuację wspólnych działań.

Miejmy nadzieję, bo to też świadczy o tym, że festiwal jest już postrzegany jako impreza cykliczna. Miejmy nadzieje, że sponsor strategiczny się nie wycofa, że będzie zadowolony ze współpracy i będziemy mogli kontynuować i rozwijać całą imprezę.

- komentuje ks. Piotr Pilśniak, dyrektor Międzynarodowego Koncertu Kolęd i Pastorałek.

Ja widać zaangażowanie PSG to nie tylko ratunek dla festiwalu, ale również szansa na prężny rozwój największego kolędowego przeglądu i jednego z największych amatorskich festiwali muzycznych w Polsce.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress