Mikołajkowe Turnieje Sportowe (WIDEO)

2016-12-06

Sportowa rywalizacja, trzy będzińskie szkoły oraz różnorodne dyscypliny, tak w skrócie można by opisać zorganizowane w weekend w naszym mieście Mikołajkowe Turnieje Sportowe.

W Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 dzisiaj judo, w MZS nr 2 piłka nożna, w Hali Łagisza minisiatkówka także sporo atrakcji sportowych.

- mówi Rafał Adamczyk, wiceprezydent Będzina.

Hala w Łagiszy tradycyjnie już stała się miejscem zmagań młodych siatkarzy. Turniej odbywał się w czterech kategoriach wiekowych.

Turniej odbywał się według zasad minisiatkówki na zmniejszonych boiskach, na odpowiednich wymiarach siatki, natomiast single to taki autorski pomysł klubu i grali oni łapankę. 

-wyjaśnia Marcin Kantor, trener grup młodzieżowych MKS Będzin

Miłośnicy piłki nożnej rywalizowali na Syberce.

Drużyny, które uczestniczą w dzisiejszym turnieju grają czterech zawodników plus bramkarz. Na boisku są bandy, nie ma autów. Dzieciaki mają grać, strzelać bramki, nie ma żadnej klasyfikacji.

- komentuje Rafał Sadowski, MOS Będzin.

Mikołajki na sportowo to nie tylko siatkówka i piłka nożna. Każdego roku w naszym mieście organizowany jest również turniej Judo. Jednym z gości honorowych turnieju był również Paweł Nastula. Olimpijczyk, wielokrotny mistrz siata i Europy radził młodym zawodnikom by nie martwili się porażkami.

Życzę Wam wszystkiego najlepszego, samych sukcesów, tylko chciałbym Wam powiedzieć i przede wszystkim rodzicom, ze jeszcze nieraz wygracie ale będziecie tez przegrywać. Są momenty kiedy przegrywamy zawody.

- mówi Paweł Nastula, polski judoka, olimpijczyk, wielokrotny mistrz świata i Europy

W sporcie przegrana nie jest niczym strasznym, ważne by z każdej porażki wyciągać wnioski i stawać się jak najlepszym sportowcem.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress