Nagrodzeni w dziedzinie kultury

2016-12-15

Artyści Irena Wiltosińska oraz Mirosław Witek otrzymali nagrodę przyznawanych za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w obecności Radnych Rady Miejskiej i zaproszonych gości. Artyści otrzymali swoje wyróżnienia z rąk Agnieszki Pasternak, przewodniczącej Rady Miejskiej oraz Zbigniewa Podrazy, prezydenta miasta.

Nagrodzeni mają na swym koncie wiele sukcesów, zarówno tych lokalnych, jak i większych, wykraczających poza granice naszego miasta. Swą działalnością promują Dąbrowę Górniczą i wzbogacają życie kulturalne miasta. Na niwie kultury działają od lat, nie są anonimowi. Wszyscy mieszkańcy mieli wielokrotnie okazję zapoznać się z ich twórczością zarówno podczas imprez miejskich, jak i licznych wydarzeń kulturalnych.

- informuje UM w Dąbrowie Górniczej.

8 grudnia Komisja Regulaminowej, działając na podstawie obowiązujących przepisów podjęła decyzję o wyróżnieniu artystów związanych od lat z miastem.

Jak czytamy na stonie UM : Irena Wiltosińska to malarka, tworzy obrazy w technice olejnej, akrylowej oraz pastele. Realizuje się również w fotografii, maluje porcelanę oraz tworzy unikatowe wyroby ceramiczne. Za swoje osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i animacji kultury we wrześniu 2015 roku otrzymała od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Odznakę Honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Mirosław Witek to natmiast twórca amator. Tworzy wiersze i ballady, komponuje do nich własną muzykę. Łącznie zagrał blisko 1500 koncertów na terenie całej Polski. Mirosław Witek jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Kultury Zagłębia Dąbrowskiego włączając się aktywnie w jego działalność programową. W 2014 roku otrzymał odznakę honorową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress