Wspólne czytanie książek –nie tylko lektur- gimnazjalistów z uczniami technikum ma na celu nie tylko promocję szkoły, ale także zintegrowanie różnych grup społecznych.

Pozwala to realizować zadania konieczne w sposób nieschematyczny, ciekawy i twórczy. Kolejnym etapem kampanii jest powołanie do życia w szkole Klubu Edukacyjnego. Wszystkie spotkania promowane są w prasie regionalnej.
Uczniowie wspólnie czytają stworzone przez siebie utwory, dokonują korekty i tworzą z efektów swych działań książkę. Upowszechniają akcję na stronie internetowej szkoły, facebooku, na spotkaniach z mediami. Tworzą za pomocą fotografii, grafiki efekty spotkań czytelniczych.
- przekazała nauczycielka Technikum nr 6 Bożena Fulas, lider projektu.
Adresatem projektu jest młodzież gimnazjalna, technikum, szkoły specjalnej. Realizacja projektu będzie też wymagała współpracy z lokalnymi organami administracyjnymi i samorządowymi oraz z różnymi instytucjami działającymi w mieście. Projekt wzbogaca ofertę edukacyjną szkoły oraz promuje aktywne metody uczenia się. Wprowadza korzystne zmiany w sposobie zarządzania szkołą, a także angażuje i integruje całą społeczność szkolną.
Młodzież gimnazjalna biorąca udział w kampanii czytelniczej w CKZiU będzie miała możliwość zaznajomienia się z efektami wspólnej pracy. Rozwija współpracę szkoły z mediami, lokalnymi instytucjami, w tym MBP. Zaangażowanie do współpracy przedstawicieli wyższych uczelni będzie sprzyjać wzrostowi zainteresowania nauka przez młodzież. Grant, który możemy otrzymać chcemy przeznaczyć na zakup: kamery do nagrywania efektów czytelniczych, laptopa na potrzeby pracy grafików komputerowych, książek, nagród.
Głosować można każdego dnia: http://www.nowaera.pl/component/projektzklasa7/projekty/pokaz/1944.html
Informację nadesłała Bożena Fulas z CKZiU w Sosnowcu.
Autor: Martyna