Seniorka pobiła siostrę i chciała przekupić policjantów

2016-12-13

68-letnia kobieta dotkliwie pobiła swoją starsza o 6 lat siostrę. Agresywna seniorka była pijana dodatkowo chcąc uniknąć kary za swoje czyny usiłowała przekupić policjantów. 

Takiego zachowania po kobiecie w podeszłym wieku z pewnością nikt by się nie spodziewał.

 

68-letnia mieszkanka Będzina wybrała się na wizytę do mieszkania swojej starszej siostry na będzińskim osiedlu Warpie. Przed rodzinnym spotkaniem kobieta wypiła sporą ilość alkoholu. Jak wykazało późniejsze badanie stanu jej trzeźwości, w ciele będzinianki znajdowały się ponad 2 promile alkoholu. Będąc w mieszkaniu kobieta wszczęła awanturę w trakcie której zaczęła bić swoją 74-letnią siostrę.

- informuje podkom. Paweł Łotocki, oficer prasowy KPP w Będzinie.

Na pomoc atakowanej siostrze ruszyli zaalarmowani niepokojącymi sygnałami sąsiedzi.

Dzięki szybkiej reakcji sąsiadów dramat starszej kobiety szybko się zakończył. W chwili gdy policjanci ruszyli na pomoc zaatakowanej, jej agresywna siostra salwowała się ucieczką. Pościg za napastniczą nie trwał długo. Policjanci w pobliżu mieszkania odnaleźli 68-latkę.

-dodaje podkom. Łotocki.

Sprawczyni pobicia chwilę po tym, gdy „wylądowała” w radiowozie, chciała wręczyć policjantom łapówkę.

Zatrzymanej kobiecie grozi teraz odpowiedzialność karna nie tylko za pobicie siostry, ale również za przestępstwo korupcyjne, zagrożone karą nawet 8 lat więzienia. O jej dalszym losie zdecyduje sąd.

-wyjaśnia oficer prasowy KPP w Będzinie.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress