Seryjny włamywacz zatrzymany

2016-12-14

17-letni mieszkaniec Sosnowca i jego nieletnia dziewczyna ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Młody chłopak został zatrzymany na terenie ogródków działkowych, jego ukochana w ręce policjantów wpadła w zajmowanym przez siebie mieszkaniu.

Chłopak był poszukiwany za dokonanie szeregu kradzieży z włamaniem dokonanych w ostatnim czasie na terenie Sosnowca.

Na podstawie zgromadzonych przez siebie informacji kryminalni z Komisariatu Policji II ustalili sprawcę szeregu kradzieży z włamaniem, dokonanych w ostatnim czasie na terenie Sosnowca. Wiedzieli również, że może on przebywać u swojej dziewczyny- 16-letniej mieszkanki dzielnicy Pogoń. Kiedy weszli do jej mieszkania podczas przeszukania znaleźli dwa rowery górskie, kilkadziesiąt wędek i szereg akcesoriów wędkarskich. Okazało się, że wszystkie te przedmioty pochodzą kradzieży.

- informuje KMP w Sosnowcu.

W mieszkaniu nastolatki śledczy zabezpieczyli również amfetaminę. Poszukiwany nastolatek nie znajdował się jednak w mieszkaniu ukochanej. Przez kilka kolejnych dni młodociany przestępca był nieuchwytny.

Po kilku dniach intensywnych czynności mundurowi zatrzymali go na terenie ogródków działkowych. Kiedy weszli do jednej z altan młody włamywacz był całkowicie zaskoczony- sądził, że po przeszukaniu dokonanym u jego dziewczyny sprawa się zakończyła. Przedstawiono mu szereg zarzutów za kradzieże z włamaniem oraz za posiadanie narkotyków.

-dodaje KMP w Sosnowcu.

17-latek został osadzony w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym – okazało się bowiem, że kilka tygodni wcześniej z niego uciekł. O jego dalszym losie zadecyduje Sąd.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress