Sosnowiecki Jarmark Świąteczny

2016-12-20

Aleja Zwycięstwa jest od wczoraj najbardziej świątecznym miejscem w Sosnowcu, wszystko za sprawą bożonarodzeniowego jarmarku.

Na jarmarcznych straganach wystawcy oferują różnorodne produkty, wśród nich znajdziemy m.in. świąteczne ozdoby i stroiki.

W większości jest to rękodzieło, które sami robimy. Są to anioły oraz szkło z metaloplastyką.

-wymienia Edyta Szpik, sprzedawca.

Ręcznie robione ozdoby możemy zakupić również u Pani Katarzyny.

Mamy stroiki na cmentarz, piękne stroiki na stół, latarenki, piękne choinki. Wszystko jest ręcznie wykonywane z pasją i zaangażowaniem, można u nas kupić również opłatek, także dla od wyboru do koloru, każdy znajdzie coś dla siebie. 

- mówi Katarzyna Czech, sprzedawca.

Wśród stoisk handlowych znajdziemy również te, na których możemy zakupić wyroby regionalne. U Pani Elżbiety wybierzemy pięknie zdobione świąteczne pierniki.

Jest to tradycyjna produkcja, wszystko ręcznie robione, to jest piernik ozdobiony lukrem, czekoladą, wszystko do zjedzenia. To jest receptura z dziada-pradziada, wiec tu wszystkie smaki są takie typowo z dzieciństwa.

- ocenia Elżbieta Marszałek, sprzedawca.

Na Sosnowieckim Jarmarku Świąteczny znajdziemy również stragan Stowarzyszenia Artystyczno-Edukacyjnego Art-Edu oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu.

Wszystko co mamy tutaj do zaoferowania to sa wyroby, które zrobili nasi uczniowie własnoręcznie. wszystkie pieniądze jakie uda nam się zebrać będą przekazane na zakup paczek dla najbiedniejszych uczniów naszego centrum.

- tłumaczy Anna Kowalska, przedstawiciel Stowarzyszenia Art-Edu.

Kolorowe stragany pełne najróżniejszych przedmiotów to nie wszystko.

Wspólne kolędowanie, wspólne śpiewanie to oczywiście jest już nasza niemal tradycja, dp tego rękodzieło o którym wspomniałaś , także warsztaty dla najmłodszych. można tu fajnie spędzić czas i nauczyć się przy tym czegoś fajnego.

-komentuje Rafał Łysy, rzecznik prasowyUM w Sosnowcu.

Sosnowiecki jarmark potrwa do piątku 23 grudnia. Świąteczne atrakcje na Alei Zwycięstwa czekają na nas od godziny 11 do 19.00.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress