Uczniowie Gimnazjum Sportowego nr 24 w Sosnowcu Mistrzami Województwa Śląskiego w Unihokeju

2016-12-15

14 grudnia 2016 na Hali Sportowej w Mikołowie odbył się Turniej Finałowy Wojewódzkiej Gimnazjady w Unihokeju Chłopców. Wzięli w nim udział także uczniowie Gimnazjum Sportowego nr 24 im. Olimpijczyków Zagłębi Dąbrowskiego, którzy dokładnie miesiąc temu wygrali Mistrzostwa Sosnowca.

Wzięli udział to mało powiedziane, ponieważ wygrali cały turniej. W Mikołowie pojawiły się najlepsze gimnazja z takich miast jak Tychy, Bytom, Gliwice, Zawiercie, Czeladź, Mikołów, Czyżowice i Sosnowiec. Na starcie faworytami miały być szkoły z Tychów, Bytomia, a także nasza Szkoła. Losowanie chciało że w dwóch pierwszych spotkaniach trafiliśmy właśnie na te dwie szkoły. Ale nasi zawodnicy poradzili sobie z mocnymi przeciwnikami i najpierw pokonali Tychy 5:1, a w drugim spotkaniu Bytom 3:0.

Dwa zwycięstwa dawały awans do finału w którym pokonaliśmy gospodarzy z Mikołowa 4:0 i tym samym zostaliśmy najlepszym Gimnazjum w Województwie Śląskim w unihokeju chłopców.

Informację nadesłała Anna Szaszkowska, nauczyciel – doradca zawodowy w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 14 w Sosnowcu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress