Złodziej paliwa zatrzymany

2016-12-16

Najpierw ukradł samochód dostawczy, a później swoim łupem jeździł po całej aglomeracji śląskiej kradnąc paliwo.  Zuchwałego złodzieja zatrzymali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu.

W toku prowadzonego postępowania okazało się, że 39-latek ma na swoim koncie również niemal 40 kradzieży z włamaniem do samochodów.

39-latek dokonywał kradzieży z włamaniem do samochodów na obszarze całej aglomeracji. Jego łupem padały również przedmioty pozostawione w otwartych pojazdach. Złodziej wykorzystywał wtedy chwilową nieuwagę pokrzywdzonych. W sierpniu tego roku ukradł samochód dostawczy, którym, jak wynika z ustaleń poczynionych przez policjantów w postępowaniu, jeździł po terenie całej aglomeracji, dokonując kradzieży paliwa na różnych stacjach.

- informuje KMP w Sosnowcu.

39-latek usłyszał już 37 zarzutów kradzieży z włamaniem, 2 zarzuty kradzieży przedmiotów pozostawionych w otwartych samochodach oraz zarzut kradzieży samochodu.

Policjanci pracujący nad sprawą określają ją jako rozwojową, bowiem może się okazać, że zatrzymany seryjny włamywacz ma na swoim koncie dużo więcej przestępstw. Za popełnione czyny może mu grozić do 10 lat więzienia.

-dodaje KMP w Sosnowcu.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress