Wielkie otwarcie Bawialni Będzin (wideo)

2017-01-16

Kolorowa trzykondygnacyjna miejska bawialnia to kolejna atrakcja w Będzinie, która została stworzona z myślą o najmłodszych.

Po wspólnym przecięciu wstęgi przeszedł czas na upragnioną zabawę. Najmłodsi bawili się na parterze w strefie przeznaczonej dla dzieci do 4 lat, Ci nieco starsi sprawdzili jakie atrakcje czekają na nich na trzypoziomowej konstrukcji z przeszkodami.

To jest miejsce, które w tym okresie gdy pogoda trochę dokucza i te zabawy na dworze są ograniczone mam nadzieje będzie ulubionym miejscem najmłodszych mieszkańców naszego miasta, a przy okazji też dla rodziców takie miejsce gdzie można się spotkać i w trochę starszym gronie porozmawiać.

- komentuje Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Otwarcie bawialni wraz z rozpoczęcie się ferii było strzałem w dziesiątkę, najmłodsi chętnie korzystali z barwnych konstrukcji i elementów zabawowych. Szczęśliwym i rozbawionym dzieciom z przyjemnością przyglądali się ich opiekunowie. Rodzicie i dziadkowie dzieci zgodnie przyznają, że to miejsce gwarantuje ich pociechom niezapomniana zabawę.

Ja uważam, że jest to bardzo dobry pomysł, tutaj gratulacje dla prezydenta miasta. Nie było czegoś takiego tutaj w Będzinie, jest to dla nas jako rodziców bardzo miła niespodzianka. 

-ocenia Joanna Nowak, mieszkanka Będzina.

Będzińska bawialnia to prawdziwy rarytas wśród atrakcji dla najmłodszych w naszym regionie. Inne miasta z pewnością mogą nam zazdrościć.

 Szukaliśmy nawet w kraju czy gdzieś jakaś bawialnia miejska funkcjonuje, żeby podpatrzeć jakie tam rozwiązania funkcjonują, nie udało nam się znaleźć. Owszem może złośliwi powiedzą, że słabo szukaliśmy, ale myślę, że póki co w regionie jesteśmy pierwsi na pewno, a może i nawet w szerszym kontekście. 

- podsumowuje prezydent Będzina.

Będzin to miasto przyjazne najmłodszym, działające w naszym mieście od kilku lat Strefy Aktywności Rodzinnej oraz otwarty w ubiegłym roku Wody Plac Zabawa cieszą się niesłabnącą popularnością. Do tego grona dołączyła teraz Będzińska Bawialnia.

Bawialnia dla dzieci znajduje się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Sportowej 4. Dzieci do 11. roku życia mogą tam bezpiecznie i wesoło spędzać czas w gronie rówieśników.

Cennik Bawialni Będzin:

Cena Dzieci z Będzina* 1 h Poniedziałek – Niedziela 1 zł

Dzieci spoza Będzina 1 h Poniedziałek – Piątek 8 zł

Dzieci spoza Będzina 1 h Sobota – Niedziela 10 zł

*Preferencyjne opłaty dla dzieci z Będzina obowiązują maksymalnie 2 h dziennie. W przypadku przekroczenia limitu ustalonego czasu (2h), następuje rozliczanie czasowe (co 15 minut) według cennika: poniedziałek – piątek – 8 zł/1h sobota – niedziela – 10 zł/1h.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress