Ferie w Będzinie (wideo)

2017-01-26

Powoli kończą się ferie w naszym województwie. Jak co roku będzińskie instytucje przygotowały szeroką ofertę skierowaną do dzieci spędzających ferie w rodzinnym mieście. Było interesująco, kulturalnie i przede wszystkim aktywnie.

Gry i zabawy ruchowe sprawiły najmłodszym wiele radości, pokazując w ten sposób jak łatwo w aktywny sposób umilić sobie wolny czas.

Ponieważ jest to już drugi tydzień, w którym prowadzimy gry i zabawy dla najmłodszych mieszkańców Będzina zainteresowanie jest coraz większe. Wszyscy generalnie byli bardzo zadowoleni. Rodzicom, którzy przyprowadzili swoje najmłodsze pociechy również podobało się jaką ofertę przygotowaliśmy.

-mówi Paweł Szumiński z MOS w Będzinie.

Mnóstwo atrakcji, dobrego humoru oraz twórczych zajęć jak co roku nie zabrakło w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej. Punktem wyjścia do zajęć była oczywiście literatura.

My organizujemy zajęcia różnego rodzaju aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie, są zajęcia o tematyce literackiej ponieważ jako biblioteka zawsze wychodzimy od tekstu, na tym bazujemy, to nas zawsze niezwykle inspiruje.

-wyjaśnia Celina Nowak z MiPBP w Będzinie.

Równie bogatą ofertę dla dzieci spędzających ferie w mieście przygotował będziński OSIR. Nie zabrało quizu z nagrodami na temat MKS-u Będzin oraz licznych zajęć ruchowych. Dodatkowo przez całe ferie Ośirodek Sportu i Rekreacji zapraszał na zarządzane przez siebie obiekty.

Nie da się ukryć, że taką wiodącą inicjatywą jest Bawialnia Będzin, w której najmłodsi całe dnie spędzają na aktywnej zabawie, oprócz bawialni jest basen na którym odbywają się zajęcia w ramach nauki pływania. Kolejny obiekt to lodowisko, tutaj szkółka jazdy na łyżwach oraz gry i zabawy na lodzie.

- komentuje Łukasz Dytko z OSiR w Będzinie.

To jednak nie wszystko, mali będzinianie mogli skorzystać z ofert wycieczek tematycznych oraz rodzinnych wyjazdów na narty organizowanych w każdą sobotę.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress