Amerykańska uczelnia partnerem naukowym WSH (wideo)

2017-01-25

Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu rozpoczęła współpracę z amerykańską uczelnią. Dzięki podpisanej wczoraj umowie nowym partnerem WSH  jest University of Missouri – St. Louis.

To już nie jest tylko konsultacja programu studiów, ale realny kontakt z wykładowcami ze Stanów Zjednoczonych. Nasi studenci mogą uczestniczyć w wykładach zagranicznych naukowców, mogą wyjeżdżać na staże i praktyki  do USA, mogą korzystać z amerykańskiej literatury.

-mówi prof. Michał Kaczmarczyk, rektor Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu.

Podpisanie umowy o współpracy poprzedziły półroczne przygotowania. Partnerstwo pomiędzy uczelniami będzie dotyczyć takich dziedziny zainteresowań psychologii, jak neuropsychologia, uzależnienia czy psychoprofilaktyka.

Generalnie rzecz biorąc formułę współpracy podjęliśmy w zakresie jakości życia, która dotyczy różnych sfer i okazuję się, że w Stanach Zjednoczonych mają bardzo dobre programy odnośnie pierwszej pomocy pacjentom z zaburzeniami psychicznymi i uzależnieniami.

-komentuje dr Andrzej Bulzak, dyrektor Instytutu Psychologii WSH.

WSH już od dawna pracuje na szeroką skalę z uczelniami europejskimi, władzom uczelni zależy na stałym podnoszeniu jakości naukowej oraz dydaktycznej. Profesor Robert Paul, Ph.D. – dyrektor Missouri Instytute of Mental Health (MIMH) St. Louis, będący jednym z sygnatariuszy współpracy jest przekonany o istotności podejmowanych działań.

To wspaniała szansa dla dwóch naprawdę świetnych programów by współpracować, uczyć się nawzajem i przenosić przyszłe pokolenia studentów na wyższy poziom edukacji, wiedzy, badań.

- ocenia prof. Robert Paul, Ph.D.,  dyrektor Missouri Instytute of Mental Health (MIMH) St. Louis

Pierwsze wykłady zagranicznych gości odbędą się już w najbliższą sobotę. Zorganizowane zostanie również seminarium naukowe z udziałem Koła Naukowego Psychologów WSH.

Autor: Martyna

FacebookTwitterWykopGoogle+

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress